Zapaženi rezultati učenica iz Istočnog Sarajeva na pijanističkom takmičenju u Smederevu

27.05.2022. 18:28
0
IZVOR: srna.rs

Učenice Škole za osnovno muzičko obrazovanje Istočno Novo Sarajevo Sofija Đorđić i Milica i Mia Mrkaja ostvarile su zapažene rezultate na Devetom međunarodnom pijanističkom takmičenju u Smederevu na kojem je učestvovalo 440 učesnika iz 44 zemlje, saopšteno je iz ove obrazovne ustanove.

Sofija Đorđić osvojila je prvu nagradu u klasi profesora Nikoline Batković, dok su Milica i Mia Mrkaja osvojile drugu, odnosno treću nagradu u klasi profesora Nevene Đorđević.

Udruženje ljubitelja umetničkog stvaralaštva organizuje Međunarodno pijanističko takmičenje Smederevo od 2014. godine za umjetnike svih uzrasta.

Na takmičenju je do sada učestvovalo više od 2.000 umjetnika iz 55 država.

Komentari 0
Povezane vijesti
Stupar: Ispovijest kao proces ozdravljenja nacije, porodice i pojedinca Stupar: Ispovijest kao proces ozdravljenja nacije, porodice i pojedinca
I ove godine besplatan vozački ispit za sve vukovce I ove godine besplatan vozački ispit za sve vukovce
Međunarodni festival rakije 28. marta u Istočnom Novom Sarajevu Međunarodni festival rakije 28. marta u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    3h 15m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    15h 53m
    18
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    14h 15m
    11
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    5h 45m
    9
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    7h 5m
    4