Заробљене борце ВРС испитивали припадници СДБ и војне безбједности

24.07.2023. 17:06
0
ИЗВОР: srna.rs

Мидхат Шеховић, свједок Тужилаштва БиХ на суђењу оптуженима за злочине над заробљеним борцима Војске Републике Српске /ВРС/ на подручју Горажда и Вишеграда од 1992. до 1994. године, рекао је да су заробљенике испитивали и припадници Службе државне безбједности и војне безбједности.

Он је на суђењу пред Судом БиХ нагласио да припадници ове двије службе нису узимали изјаве у исто вријеме.

Шеховић је рекао да је у другој половини 1992. године дошао на чело Службе државне безбједности /СДБ/ у Горажду, преноси Бирн.

За злочине почињене од 1992. до 1994. године над заробљеницима на подручју Горажда и Вишеграда оптужени су Ћамил Рамић, Химзо Селимовић и Рамиз Мићивода, док се Мехмеду Добрачи суди за злочине над цивилима и ратним заробљеницима почињене између фебруара и октобра 1995. на подручју Рогатице и Горажда.

Према оптужници, они су били припадници такозване Армије БиХ, углавном на позицијама у безбједносном сектору.

Суђење ће бити настављено 11. септембра.

Коментари 0
Повезане вијести
Суд БиХ укинуо притвор Стевандићу и Вишковићу Суд БиХ укинуо притвор Стевандићу и Вишковићу
Комеморатривни скуп у Братунцу протекао мирно Комеморатривни скуп у Братунцу протекао мирно
Обиљежен Дан сјећања на Јадовно и страдање више од 40.000 Срба Обиљежен Дан сјећања на Јадовно и страдање више од 40.000 Срба
Најчитаније
  • Сјећање на Игора Кисића, једног од најмлађих бораца Војске Републике Српске
    12h 28m
    0
  • Жана Меркус, Холанђанка која је Србима дала све: Херцеговачка Јованка Орлеанка
    12h 23m
    1
  • Ташко повријеђен сувозач у саобраћајној незгоди у Сокоцу
    9h 38m
    0
  • Потврђена отужница против Ивана Дивљана због убиства на Палама
    6h 52m
    0
  • Нових 35 камера на путевима Српске: Не сликају само брзу вожњу!
    5h 53m
    0