Zarobljene borce VRS ispitivali pripadnici SDB i vojne bezbjednosti

24.07.2023. 17:06
0
IZVOR: srna.rs

Midhat Šehović, svjedok Tužilaštva BiH na suđenju optuženima za zločine nad zarobljenim borcima Vojske Republike Srpske /VRS/ na području Goražda i Višegrada od 1992. do 1994. godine, rekao je da su zarobljenike ispitivali i pripadnici Službe državne bezbjednosti i vojne bezbjednosti.

On je na suđenju pred Sudom BiH naglasio da pripadnici ove dvije službe nisu uzimali izjave u isto vrijeme.

Šehović je rekao da je u drugoj polovini 1992. godine došao na čelo Službe državne bezbjednosti /SDB/ u Goraždu, prenosi Birn.

Za zločine počinjene od 1992. do 1994. godine nad zarobljenicima na području Goražda i Višegrada optuženi su Ćamil Ramić, Himzo Selimović i Ramiz Mićivoda, dok se Mehmedu Dobrači sudi za zločine nad civilima i ratnim zarobljenicima počinjene između februara i oktobra 1995. na području Rogatice i Goražda.

Prema optužnici, oni su bili pripadnici takozvane Armije BiH, uglavnom na pozicijama u bezbjednosnom sektoru.

Suđenje će biti nastavljeno 11. septembra.

Komentari 0
Povezane vijesti
Svjedoče srpski logoraši Momir Lazić i Dragan Kovačević Svjedoče srpski logoraši Momir Lazić i Dragan Kovačević
Višegrađanka Divna Vasić pronašla i vratila novčanik sa 1.800 evra i dokumentima Višegrađanka Divna Vasić pronašla i vratila novčanik sa 1.800 evra i dokumentima
Odbijene žalbe, Miodragu Maliću tri godine zatvora Odbijene žalbe, Miodragu Maliću tri godine zatvora
Najčitanije
  • Na današnji dan ubijen Đorđe Petrović Karađorđe, vođa Prvog srpskog ustanka
    13m
    3
  • Vozaču u Trnovu oduzet automobil: Za neplaćene kazne duguje gotovo 37.000 KM
    23h 48m
    4
  • Danas osvećenje temelja Hrama Svetog velikomučenika Prokopija u Bulozima
    2h 13m
    0
  • Nastavnice iz Rogatice na međunarodnom programu stručnog usavršavanja u Rusiji
    17h 31m
    0
  • U Rogatici prikazan dokumentarni film "Djeca u Geheni"
    19h 27m
    0