Због кршења забрана кретања и окупљања изречена 51 казна

28.04.2020. 11:36
0
ИЗВОР: Srna

У Републици Српској је у протекла 24 часа 48 становника прекршило забрану кретања лица са навршених 65 година живота и више, као и забрану кретања на јавним површинама од 20 до пет часова, саопштено је из Министарства унутрашњих послова Српске.

Евидентирана су и два прекршаја у вези са окупљањем у групама већим од три особе на јавном мјесту, као и једно лице које је прекршило мјеру кућне изолације, наводи се у саопштењу.

У саопштењу се подсјећа да су од забране изузета лица којима послодавац изда потврду о потреби кретања због рада и којима МУП изда дозволу за кретање.

Министарство унутрашњих послова Републике Српске поново је апеловало да грађани поштују закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона, а с циљем његове превенције.

Коментари 0
Повезане вијести
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
Превентивна кампања „Оружје не штити, оружје убија“ – едукативна предавања за основце Превентивна кампања „Оружје не штити, оружје убија“ – едукативна предавања за основце
У Источном Новом Сарајеву лице лишено слободе због дроге У Источном Новом Сарајеву лице лишено слободе због дроге
Најчитаније
  • Преки суд Саве Ковачевића
    1h 4m
    30
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    1h 6m
    9
  • Обиљежавање 34 године од формирања Илиџанског одреда Специјалне бригаде полиције
    10h 41m
    0
  • Илон Маск постао први свјетски билионер
    22h 20m
    0
  • Обиљежене 34 године Илиџанског одреда Специјалне бригаде МУП-а
    5h 51m
    0