Због непоштовања мјера у РС за викенд изречене казне од 16.600 КМ

28.07.2020. 13:46
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Републички инспектори су, у сарадњи са инспекторима јединица локалне самоуправе, у вечерњим часовима извршили 447 инспекцијских контрола широм Републике Српске, од чега је 13 било са утврђеним неправилностима, те су изречене казне у вриједности од 16.600 КМ.

Ове контроле протеклог викенда представљају наставак појачаних контрола поштовања мјера заштите од епидемије у заједници и радним срединама, саопштено је из Инспектората Републике Српске.

Субјектима контроле изречене су казне из разлога јер се нису досљедно придржавали прописаних превентивних мјера, које се односе на обезбјеђивања физичке дистанце, број лица која истовремено бораве у објекту, те кориштење заштитне опреме.

Акценат у контролама и даље је усмјерен на угоститељске објекте у вечерњим часовима, када се може очекивати већа фреквенција грађана, те возила јавног превоза у којима се на дневном нивоу смјењује већи број корисника.

Имајући у виду да је вирус корона присутан у популацији, да је епидемиолошка слика у Републици Српској погоршана, из Инспектората Српске су још једном позвали све привредне субјекте, али и грађане, да се досљедно придржавају превентивних мјера.

- Највећи ризик су окупљања грађана, непоштовање мјера физичке дистанце и ношења заштитне опреме, због чега долази до повећаног ризика и ширења обољења изазваног вирусом корона - наведено је у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
У 32 случаја утврђене неправилности у раду ноћних клубова У 32 случаја утврђене неправилности у раду ноћних клубова
Инспекторат Српске најавио контролу угоститељских објеката Инспекторат Српске најавио контролу угоститељских објеката
Непушачи ручају у облаку дима Непушачи ручају у облаку дима
Најчитаније
  • Прича о Аделини Павлини Ирби: Пола вијека бриге за српску сиротињу
    22h 50m
    0
  • Екипа ИНС-РТ освојила први "Футсал куп Источно Сарајево 2025"
    20h 28m
    0
  • Пред публиком у Источном Сарајеву бард српског глумишта Петар Божовић
    11h 17m
    0
  • Случај Махмуљин синоним изругивања правди
    21h 30m
    2
  • Кулић: Универзитет у Источном Сарајеву има стратешки значај за Српску
    21h 21m
    1