Жене у БиХ све чешће рађају након 30. године

06.12.2020. 18:59
0
ИЗВОР: klix.ba

Жене у БиХ све чешће се одлучују да постану мајке послије 30. године, показују подаци Агенције за статистику Босне и Херцеговине.

Ријеч је о рађању без обзира на редослијед дјетета у породици, а у наредним годинама највише дјеце рађаће жене у старосној доби од 30 до 34 године, преноси портал Кликс.

У 2019. години, просјек старости жена које рађају први пут је већи од 27 година, а просјек старости жена које рађају друго дијете је рекордан и износи више од 30 година.

У 2010. години просјек старости жене која први пут рађа био је већи од 24 године, а друго дијете је на ред долазило са више од 26 година.

Коментари 0
Повезане вијести
Нема поврата ПДВ-а за куће које сами изградите Нема поврата ПДВ-а за куће које сами изградите
За куповину стана више од деценије рада без потрошене марке За куповину стана више од деценије рада без потрошене марке
Луис Кришок преузео дужност вршиоца дужности високог представника у БиХ Луис Кришок преузео дужност вршиоца дужности високог представника у БиХ
Најчитаније
  • Жана Меркус, Холанђанка која је Србима дала све: Херцеговачка Јованка Орлеанка
    13h 8m
    4
  • Пале: Након вишесатних преговора мушкарац безбједно сишао са дрвета
    18h 53m
    5
  • Гусларско вече у суботу у Прачи
    10h 47m
    2
  • Заборављеном анђелу - Слободану Стојановићу!
    21h 47m
    0
  • Најнижа пензија у Српској 361,75 КМ
    19h 49m
    0