Званично саопштење „ОКК Славија 1996“

11.11.2021. 11:55
0
ИЗВОР: Катера

На адресу портала Катера стигло је саопштење из Кошаркашког Клуба Славија. Званично саопштење преносимо у цјелости.

"Поштовани, обраћамо се јавности 4. дана после наше утакмице 4. кола прве мушке лиге Републике Српске, коју смо одиграли нажалост не до краја са КК Соколац. Ово саопштење пишемо у тренутку када су се смириле страсти са циљем да информишемо јавност о немилим догађајима који су се десили за вријеме поменуте утакмице, као и да заштитимо клуб од даљих шпекулација које се провлаче од појединаца и по разним друштвеним мрежама. Прије свега желимо да напоменемо да нико од играча наше екипе, или стручног штаба није ни у једном тренутку било шта лоше учинио или пожелио гостујућој екипи, судијама, делегату. Такође желимо да истакнемо да се послије утакмице нисмо оглашавали нити било шта лоше рекли, написали о гостујућој екипи, или службеним лицима савеза. Оно што према нашем мишљењу није коректно јесте чињеница да је КК Соколац на својој званичној страници у једном некоректном и нетачном контексту помињао наш клуб. Ми нисмо екипа која туче друге, ми нисмо екипа коју неко гура у Премијер лигу и намјешта суђење како смо оптужени од појединаца. Ми смо екипа која је провела 10 година радећи у омладинским категоријама да би створила овај тим који се храбро бори за сам врх табеле. У нашем саставу имамо 9 домаћих играча који су прошли све омладинске категорије нашег клуба и то смо надоградили са 2 - 3 појачања . Није нам поклоњено ништа, ми смо то својим радом и залагањем створили. Такође морамо да истакнемо да понашање појединих гостујућих играча и чланова управе апсолутно нису никад раније виђена на кошаркашким теренима, а који се понављу од тих истих и мислимо да су за сваку осуду. Учињено је нешто што Прву лигу Републике Српске и кошарку у Републици Српској срозава на најниже гране.

Ми нисмо ти који ће да суде судијама, то препуштамо органима савеза. Такође ми нисмо ти који желимо да се гасе клубови. Али, ми смо клуб који неће подржати срамно понашање појединаца гостујуће екипе. Нисмо тим који ће да подржи вријеђање нашег тренера које се може видити на снимку, као и оптужбе на члана УО КСРС, којег оптужују да је намјестио суђење. У свим овим немилим сценама мирно смо сједили и посматрали дешавања. Такође видјели смо да је један предмет улетио са трибине и ми из клуба осуђујемо то понашање. Желимо да истакнемо да је и публика била изреволтирана понашањем гостујуће екипе и реаговала по нашем мишљењу како није требала. Ова утакмица неће ријешити победника првенства, до краја имамо још 18 утакмица и сви могу да постану шампиони. Гостима желимо сву срећу у наставку такмичења и надамо се да ће кошарка побједити, а од савеза очекујемо да убудуће свако овакво поновљено понашање било кога најоштрије казни.

Спортски поздрав"

Коментари 0
Повезане вијести
Ћоралић нови кошаркаш „Славије“ из Источног Сарајева Ћоралић нови кошаркаш „Славије“ из Источног Сарајева
ОЦ Јахорина: Саопштење за јавност ОЦ Јахорина: Саопштење за јавност
Саопштење Светог архијерејског сабора Српске православне цркве Саопштење Светог архијерејског сабора Српске православне цркве
Најчитаније
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    18h 44m
    34
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    15h 23m
    0
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    21h 30m
    12
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    2h 52m
    0
  • Слиједи појачана контрола пружалаца услуга смјештаја у Источном Сарајеву
    23h 2m
    4