Звезда српском фудбалу доноси седам милиона евра

08.09.2019. 16:26
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Успјесима Црвене звезде у Европи и пласманом у Лигу шампиона, српски фудбал је инкасирао седам милиона евра.

Наиме, сваки тим који се квалификује у Лигу шампиона доноси свим осталим клубовима из своје земље одређена новчана средства из УЕФА фонда солидарности.

Савез и Суперлига договарају се на који начин ће дистрибуирати добијен новац, а сигурно је да читава домаћа лига осјећа бенефите.

Ове сезоне УЕФА ће из фонда расподијелити 130 милиона евра на број савеза који имају такмичаре у Лиги шампиона. Савези који имају четири представника добиће највећу суму новца, а очекује се да ће Србији припасти око три и по милиона евра.

Претходне године, захваљујући учешћу Црвене звезде у најелитнијем европском такмичењу, српски фудбал добио је такође око 3,5 милиона евра, због чега су изграђени и реновирани стадиони широм земље, што у многоме доприноси развоју фудбала у Србији.

Коментари 0
Повезане вијести
Нови Пазар: Нападнут аутобус са фудбалерима Звезде Нови Пазар: Нападнут аутобус са фудбалерима Звезде
На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО) На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО)
Преминуо чувени фудбалер и Звездина легенда Преминуо чувени фудбалер и Звездина легенда
Најчитаније
  • Нешићу блокирана имовина, крак истраге води у Србију и Црну Гору
    22h 32m
    5
  • Почело осипање у Високом судском и тужилачком савјету БиХ
    4h 41m
    7
  • У Рогатици запаљено ауто предсједника Скупштине општине Синише Јанковића
    9h 45m
    3
  • „Крофне из блока“ у недјељу у Источном Сарајеву
    9h 40m
    0
  • Јанковић: Вјештаци потврдили да ми је аутомобил запаљен
    7h 35m
    0