Звијезда срушила Зрињски и погурала Борац ка јесењој титули

04.12.2023. 17:31
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Фудбалери бањалучког Борца јесењи су шампиони М:тел Премијер лиге БиХ иако су до краја полусезоне остала још два кола.

"Црвено-плави" су то осим бројним побједама и сјајним играма обезбједили захваљујући киксу актуелног шампиона Зрињског који је данас доживио шокантан пораз (1:2) од најлошије екипе ове јесени Звијезде 09 из Станишића.

Посљедњи сусет 16. кола бх. шампионата одигран је у Угљевику а иако су Мостарци дошли као изразити фаворити то се на терену није могло видјети.  Први шок су доживјели у 50 минуту када је велику грешку Јосипа Ћорлуке у гол претворио Божо Вукоја.

Изјдначење је стигло пет минута касније када је Неманај Билбија реализовао једанестерац. Да се домаћи који се боре за осптанак, не шале, гостима је било јасно у 67. минуту када је Кајоде Салиман матирао голмана Зрињског Марка Матића.

Пикушали су гости у преосталих 25 минута да дођу бар до бода, једном су погодили и статвиу али ниједном мрежу.

Звијезда 09 је овом побједом повећала бодовни салдо на осам али и даље је прикована за дно табеле јер има пет мање од Тузле Сити на 11. мјесто и седам од десетог Игмана.

Са друге стране Зињски је остао на 32 бода, седам мање од лидера Борца.