Дуо „Источник“ : Пјесма „Василије Свети“ као подршка православном народу у Црној Гори (ВИДЕО)

04.03.2020. 10:53
0
ИЗВОР: Катера

Дуо „Источник“ је вокално-инструментални састав који дјелује при храму Светог Василија Острошког у Источном Сарајеву.

Оснивачи и чланови овог састава су јереј Видак Вујадиновић и Пеђа Харт, оснивачи и чланови већ познатог музичког састава „Катера“.

Дуо „Источник“ изводи духовну музику, ауторску, као и обраде већ постојећих дјела.

Прва ауторска пјесма под називом „Василије Свети“, посвећена је храму Светог Васлија Острошког у Источном Сарајеву, као и православном народу у Црној Гори.

Текст пјесме писала је Теодора Кошарац, музику је радио јереј Видак Вујадиновић, а аранжман Пеђа Харт. Он је уједно радио и аудио снимак у свом студију „Соба“.

„Источник“ у скорије вријеме планира израду још неколико пјесама.

Послушајте пјесму „Василије Свети“.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Удружење „ФеминИС“ добило топли кутак у Спасовданској улици Удружење „ФеминИС“ добило топли кутак у Спасовданској улици
Пијаниста Бартоломеј Станковић одржао концерт у Источном Сарајеву Пијаниста Бартоломеј Станковић одржао концерт у Источном Сарајеву
„Крофне из блока“ у недјељу у Источном Сарајеву „Крофне из блока“ у недјељу у Источном Сарајеву
Најчитаније
  • Рецепти за седам дана поста: Најљепша посна и здрава јела
    12h 43m
    1
  • Шљивићева демантовала тврдње да је "фризерка", па Граховчевој поручила да износи нетачне информације
    6h 16m
    0
  • Театар у сарајевских Срба
    3h 33m
    30
  • Зла коб принцезе Јелене
    12h 37m
    0
  • Правила и значај Божићног поста
    13h 3m
    0