Duo „Istočnik“ : Pjesma „Vasilije Sveti“ kao podrška pravoslavnom narodu u Crnoj Gori (VIDEO)

04.03.2020. 10:53
0
IZVOR: Katera

Duo „Istočnik“ je vokalno-instrumentalni sastav koji djeluje pri hramu Svetog Vasilija Ostroškog u Istočnom Sarajevu.

Osnivači i članovi ovog sastava su jerej Vidak Vujadinović i Peđa Hart, osnivači i članovi već poznatog muzičkog sastava „Katera“.

Duo „Istočnik“ izvodi duhovnu muziku, autorsku, kao i obrade već postojećih djela.

Prva autorska pjesma pod nazivom „Vasilije Sveti“, posvećena je hramu Svetog Vaslija Ostroškog u Istočnom Sarajevu, kao i pravoslavnom narodu u Crnoj Gori.

Tekst pjesme pisala je Teodora Košarac, muziku je radio jerej Vidak Vujadinović, a aranžman Peđa Hart. On je ujedno radio i audio snimak u svom studiju „Soba“.

„Istočnik“ u skorije vrijeme planira izradu još nekoliko pjesama.

Poslušajte pjesmu „Vasilije Sveti“.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Ulična trka „Atletist 5K“ biće održana 5. septembra u Istočnom Sarajevu Ulična trka „Atletist 5K“ biće održana 5. septembra u Istočnom Sarajevu
Pri kraju oslikavanje Hrama Svetog Varnave na Vranješu Pri kraju oslikavanje Hrama Svetog Varnave na Vranješu
„Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava „Arena Motors“ u Istočnom Sarajevu zapošljava
Najčitanije
  • Priča o Crkvi Preobraženja Gospodnjeg: Sudbina je odredila da ovaj hram bude sagrađen u Sarajevu
    16h 11m
    1
  • Kako je nestao drevni srpski Dubrovnik
    3h 41m
    39
  • Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Podromanija – Rogatica
    15h 3m
    0
  • Vidović: Jednokratna pomoć penzionerima do kraja avgusta
    13h 16m
    3
  • Proslavljena slava Crkve Preobraženja Gospodnjeg u Pofalićima
    11h 10m
    0