АБА: Игокеа без мајсторице, Партизан у полуфиналу

21.04.2024. 20:07
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Кошаркаши Игокее нису успјели да изборе мајсторицу четвртфинала плеј-офа АБА лиге након што су поражени на свом терену од Партизана резултатом 101:80.

Тако су "црно-бијели" са двије побједе изборили полуфинале регионалног такмичења гдје их очекује Будућност.

Екипа из Александровца пружила је добар отпор актуелном шампиону АБА лиге, била је лишена помоћи повријеђених Драгана Милосављевића, Николе Марића, Огњена Радошића као и Марка Јошила који се повриједио дан прије меча, а уз то Сава Лешић нема право наступа.

Обзиром да су били десетковани тешко је било очекивати да могу нешто више од часног пораза.

Са 10:0 Партизан је отворио утакмицу што је приморало тренера домаћих Владимира Јовановића да затражи тајм-аут у трећем минуту меча, док је домаћи тим прве поене уписао са линије за слободна бацања преко Џекија Кармајкла у четвртом минуту.

Након три везане тројке и двије двојке резултат је гласио 24:6, у седмом минуту. Ипак, Игокеа се није предавала и пришла је на два поена заостатка (28:30) у 15. минуту. Домаћин је добро играо у том дијелу игре, али је на велики одмор отишао са минусом од 11 поена (38:49).

Друго полувријеме донијело је добру игру београдског тима који је успоставио контролу над игром и резултатом те није дозволио домаћину да му поново запријети.

Партизан је имао добру подршку својих навијача који ипак нису испунили дворану до посљедњег мјеста као што је било очекивано, а најефикаснији у његовим редовима био је Зек Ледеј са 20 поена, а  Матеуш Понитка је убацио 16.

Код Игокее бриљирао је Горан Филиповић са 28 поена док га је пратио Коста Кондић са 24.