Ацо Ђукановић не може на слободу ни за кауцију од пет милиона евра

18.03.2026. 15:00
0
ИЗВОР: srna.rs

Тужилац Основног суда у Никшићу Вања Синђић сматра да понуђена кауција већа од пет милиона евра није довољна да Ацо Ђукановић буде пуштен из притвора, изјавио је његов адвокат Никола Мартиновић.

Мартиновић је, након данашњег рочишта у Основном суду у Никшићу, рекао да тужилаштво Ђукановића терети за недозвољено држање оружја, те да је стога мишљење Синђићеве незамисливо.

- Судију Саву Мушикића мишљење тужитељке не мора да обавезује. Очекујемо да ће он одлуку о прихватању кауције донијети у најкраћем року -  навео је Мартиновић.

Он је појаснио да је Ђукановић понудио кауцију дјелимично у новцу, а дјелимично у некретнинама – породичну кућу у насељу Растоци у Никшићу и стан у Подгорици.

Ацо Ђукановић, брат некадашњег предсједника Црне Горе Мила Ђукановића, ухапшен је након претреса породичне куће у никшићком насељу Растоци 28. фебруара, након чега му је одређен притвор због опасности од бјекства.

Коментари 0
Повезане вијести
Подигнута оптужница против Аце Ђукановића Подигнута оптужница против Аце Ђукановића
Ацо Ђукановић остаје у притвору Ацо Ђукановић остаје у притвору
Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора Брату Мила Ђукановића тридесет дана притвора
Најчитаније
  • „Ако изађеш, бићеш заклан“: Исповијест Данила Берибаке који је преживио пакао Доборовољачке улице
    12h 4m
    17
  • Сутра обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
    12h 14m
    0
  • Пола милиона евра за унапређење компетенција ученика и студената машинске струке
    10h 46m
    1
  • Трагедија у Сарајеву: Радник пао са крова и погинуо
    1h 41m
    0
  • Осумњичени за убиство жене на Добрињи биће предат Tужилаштву
    11h 51m
    0