Акција "Каса 3": СИПА ухапсила 11 особа

18.09.2019. 19:15
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Полицијски службеници Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА) данас су на подручју Мостара, Чапљине и Читлука, провели оперативну акцију кодног назива “Каса 3” у којој је ухапшено 11 особа.

Како је наведено у саопштењу СИПА  извршили су претресе на 14 локација и ухапсили 11 особа због постојања основа сумње  да су починила  кривично дјело "Пореска утаја". 

Осумњичена лица се терете да су умањивала промет и на основу тога пријављивала лажне пореске пријаве те плаћала мањи порез.

-Приликом претреса откривени су и привремено одузети  мобилни телефони, лаптопи, процесне јединице рачунара, усб стикови, као и други уређаји на којима су похрањени одређени електронски подаци, те разни извјештаји и евиденције о промету у угоститељским објектима - наведено је из СИПА.

Након криминалистичке обраде у просторијама СИПА, ухапшене особе биће предата Кантоналном тужилаштву Херцеговачко-неретванског кантона на даље поступање.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Упозорење на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама са бројева са Филипина Упозорење на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама са бројева са Филипина
У марту 19 позива са корисним информацијама У марту 19 позива са корисним информацијама
Припадник СИПЕ ухапшен због злоупотребе положаја Припадник СИПЕ ухапшен због злоупотребе положаја
Најчитаније
  • Нашем суграђанину Драгану Мацану потребна помоћ за лијечење!
    10h 56m
    1
  • У Источном Сарајеву ухапшено лице за којим је расписано пет потрага
    9h 26m
    0
  • Нестао Митар Милинковић из Рогатице
    7h 45m
    0
  • У Српској 2.600 обољелих од мултипле склерозе, терапију учинити доступнијом
    5h 55m
    0
  • Служен помен за 52 погинула и преминула борца у Мокром
    7h 23m
    0