Амбасадор Кине уручио Шеранићу контингент заштитне опреме

26.04.2020. 15:15
0
ИЗВОР: СРНА

Амбасадор Кине у БиХ Ђи Пинг уручио је данас министру здравља и социјалне заштите Републике Српске Алену Шеранићу донацију медицинске и заштитне опреме потребне за спречавање ширења вируса корона.

Шеранић је захвалио Влади Кине и истакао да управо захваљујући кинеској Амбасади у БиХ Српска има могућност да сарађује са компанијама из те азијске земље.

- Ове компаније су донирале и вољне су да то и даље чине донирајући заштитну опрему да би се адекватно могли борити против вируса корона - рекао је Шеранић новинарима.

Он је додао да је ово узвраћена помоћ, јер је Република Српска симболично помогла Кини на почетку епидемије, те истакао значај да се настави разноврсна помоћ која постоји у оквиру сарадње Кине и Српске.

Шеранић је и у име предсједника Владе Српске Радована Вишковића, здравствених радника који ће користити заштитну опрему, али и становништва Српске захвалио Кини за све што чини за Републику Српску.

Амбасадор Ђи је напоменуо да је ријеч о помоћи од срца иако није велика количина опреме која је данас донирана.

- Желимо на овај начин да изразимо наше јединство и покажемо да смо увијек уз вас - рекао је Ђи.

Он је напоменуо да је Кина прије два мјесеца, када је пролазила најтеже тренутке у борби против пандемије, добила подршку од многих званичника, као што је српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик, те многих пријатеља из Српске.

- Добили смо подршку и од универзитета у Бањалуци и Источном Сарајеву. Кинески народ зна да буде захвалан и да узврати, те ћемо учинити све у оквиру својих могућности да вам помогнемо у борби против пандемије вируса корона - рекао је Ђи.

Он је напоменуо да је данашња помоћ други контигент донације из Кине, те да је први раније стигао у Сарајево.

- Надамо се да ће у будућности и кинеске локалне власти, те представници цивилног друштва, као и компаније из Кине и појединци пружити помоћ БиХ - рекао је Ђи.

Он је изразио задовољство јер су данас стигле добре вијести из кинеског града Вухана, који је највише био захваћен вурусом корона, да су сви пацијенти отпуштени из болница овог града.

- Свакако ћемо и даље радити све активности на превенцији и контроли, јер се сада суочавамо са увезеним случајевима из иностранства - рекао је Ђи.

Он је изразио задовољство што је и у БиХ, укључујући Републику Српску, пандемија стабилизована, те се нада и скором паду броја заражених.

Ђи је данас уручио донацију од по 1.000 комада тестова, медицинских маски, визира, хируршких рукавица, те заштитне обуће.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    15h 5m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    13h 9m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    11h 39m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    15h 19m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    15h 9m
    0