Амфилохије: "Одузећемо Бошковићу Орден Св. Саве па нека се кити чим хоће"

21.02.2020. 10:39
0
ИЗВОР: Tanjug

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије изјавио је у Пљевљима да ће Синод Српске православне цркве одузети ореден Светог Саве црногорском министру одбране Предрагу Бошковићу, којим га је одликовао за допринос који је дао у изградњи храма Светог Ђорђиа у Пљевљима.

Бошковић је у вријеме изградње био предсједник Одбора пљеваљског Рудника угља, и са те је позиције помагао храм у Пљевљима, пренио је синоћ Спутњик.

-Ја пред вама изјављујем, а то ће морати и Синод, да се одузима Орден Светог Саве Бошковићу па нека се кити чим хоће. Не може се китити Орденом Светог Саве, пљујући на Светог Саву и на светиње и терајући војнике да они морају да се понашају по његовим неким заповестима- рекао је Амфилохије.

Митрополит црногорско приморски служио је вечерас заједно с владиком Милешевским Атанасијем у цркви Свете Петке у Пљевљима молебан, а потом и предводио литију улицама града.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО) Подизање Хиландара из пепела: Годишњица пожара и велика обнова немањићке задужбине (ВИДЕО)
Данас Свети Сава Данас Свети Сава
Сутра Свети Сава Сутра Свети Сава
Најчитаније
  • Пожар захватио ауто-сервис и породичну кућу у Источном Сарајеву
    15h 26m
    0
  • Источно Сарајево: Угашен пожар, нема повријеђених
    13h 17m
    0
  • Обичаји на вече Великог петка
    6h 44m
    0
  • Удружење грађана "Свети Пантелејмон" прикупља новац за помоћ за дјечака Марка
    12h 2m
    0
  • Божовић: Из Источне Илиџе милиони у буџет Српске, а мрвице назад
    15h 4m
    0