Андреј и Никола Благовчанин учествују на онлајн такмичењу у соло клавиру

05.04.2021. 20:25
0
ИЗВОР: Катера

Наши млади суграђани Андреј и Никола Благовчанин, о којима је наш портал раније писао у интервјуу на линку овдје, тренутно учествују на "онлајн" међународном фестивалу у Италији, у категорији дјеце од 13 до 14 година.

Према информацијама које смо добили од њихових родитеља, на овом такмичењу има много такмичара из више земаља, а за дјечаке се може гласати на линку овдје,  гдје на дневном нивоу имате могућност да гласате до пет пута. Гласање ће трајати до 13. априла текуће године.

Резултати са такмичења биће познати 15. априла и објављени на "Фејсбук" страници "Sopravista international", на линку овдје.

На овом такмичењу, Андреј Благовчанин учествује са својом композицијом коју је лично написао, а зове се "Бљесак свјетлости у тами" (The Flash of Light in the Darkness), док се његов брат Никола такмичи са композицијом Јохана Себастијана Баха - Prelude and Fugue in C minor.

Ово такмичење има за циљ да подстиче младе умјетнике да искажу свој таленат, који наши суграђани Андреј и Никола засигурно посједују. 

Андреј Благовчанин - такмичење/Видео: Приватна архива

Никола Благовчанин - такмичење/Видео: Приватна архива

Коментари 0
Повезане вијести
Паљани поносно истакли заставе у част 9. јануара (ФОТО) Паљани поносно истакли заставе у част 9. јануара (ФОТО)
Сјећање на Јени Лигтенберг, холандску апотекарку ратне болнице на Корану Сјећање на Јени Лигтенберг, холандску апотекарку ратне болнице на Корану
Иконопис као молитва - Самарџија његује древну умјетност Иконопис као молитва - Самарџија његује древну умјетност
Најчитаније
  • Сјећање на убиство Драгана Гаговића, тренера Карате клуба "Сутјеска" из Фоче
    15h 32m
    34
  • Борбе код Вишеграда и Рудог 1993. године
    17h 43m
    1
  • Доктор лаке руке и благе ријечи
    18h 21m
    0
  • Тужан крај великог Лазе Лазаревића
    19h 22m
    0
  • Брату
    17h 43m
    0