Апел возачима на одговорно понашање

21.01.2021. 10:55
0
ИЗВОР: Срна

Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске апелује да сви учесници у саобраћају одговорним понашањем допринесу стању безбједности у саобраћају и тако заштите ученике основних и средњих школа, којима данас почиње настава у другом полугодишту.

Са циљем што сигурнијег учешћа дјеце школског узраста у саобраћају, МУП упозорава возаче да брзину кретања возила у близини школа прилагоде законским ограничењима и поштују права првенства пјешака на пјешачким прелазима.

У зонама школа и урбаних подручја биће појачано присуство полиције, а надзираће се и регулисати саобраћај са акцентом на смањење брзине кретања возила и омогућавање безбједног преласка улице за најмлађе категорије ученика, саопштено је из МУП-а.

Из Министарства просвјете и културе раније је потврђено да ће настава у другом полугодишту школске 2020/2021. године у основним и средњим школама у Републици Српској почети сутра, у складу са школским календаром.

Коментари 0
Повезане вијести
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    11h 56m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    5h 55m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    4h 1m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    12h 52m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    1h 33m
    0