Апел возачима на одговорно понашање

21.01.2021. 10:55
0
ИЗВОР: Срна

Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске апелује да сви учесници у саобраћају одговорним понашањем допринесу стању безбједности у саобраћају и тако заштите ученике основних и средњих школа, којима данас почиње настава у другом полугодишту.

Са циљем што сигурнијег учешћа дјеце школског узраста у саобраћају, МУП упозорава возаче да брзину кретања возила у близини школа прилагоде законским ограничењима и поштују права првенства пјешака на пјешачким прелазима.

У зонама школа и урбаних подручја биће појачано присуство полиције, а надзираће се и регулисати саобраћај са акцентом на смањење брзине кретања возила и омогућавање безбједног преласка улице за најмлађе категорије ученика, саопштено је из МУП-а.

Из Министарства просвјете и културе раније је потврђено да ће настава у другом полугодишту школске 2020/2021. године у основним и средњим школама у Републици Српској почети сутра, у складу са школским календаром.

Коментари 0
Повезане вијести
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    14h 20m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    12h 31m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    4h 58m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    16h 3m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    17h 17m
    0