Apel vozačima na odgovorno ponašanje

21.01.2021. 10:55
0
IZVOR: Srna

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske apeluje da svi učesnici u saobraćaju odgovornim ponašanjem doprinesu stanju bezbjednosti u saobraćaju i tako zaštite učenike osnovnih i srednjih škola, kojima danas počinje nastava u drugom polugodištu.

Sa ciljem što sigurnijeg učešća djece školskog uzrasta u saobraćaju, MUP upozorava vozače da brzinu kretanja vozila u blizini škola prilagode zakonskim ograničenjima i poštuju prava prvenstva pješaka na pješačkim prelazima.

U zonama škola i urbanih područja biće pojačano prisustvo policije, a nadziraće se i regulisati saobraćaj sa akcentom na smanjenje brzine kretanja vozila i omogućavanje bezbjednog prelaska ulice za najmlađe kategorije učenika, saopšteno je iz MUP-a.

Iz Ministarstva prosvjete i kulture ranije je potvrđeno da će nastava u drugom polugodištu školske 2020/2021. godine u osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj početi sutra, u skladu sa školskim kalendarom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije
Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci
Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    20h 3m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    18h 9m
    3
  • Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    19h 50m
    0
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    15h 41m
    0
  • Istorija ispisana u Palama: Tradicionalni 3h3 turnir na višem, Quest nivou
    2h 56m
    0