Apel vozačima na odgovorno ponašanje

21.01.2021. 10:55
0
IZVOR: Srna

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske apeluje da svi učesnici u saobraćaju odgovornim ponašanjem doprinesu stanju bezbjednosti u saobraćaju i tako zaštite učenike osnovnih i srednjih škola, kojima danas počinje nastava u drugom polugodištu.

Sa ciljem što sigurnijeg učešća djece školskog uzrasta u saobraćaju, MUP upozorava vozače da brzinu kretanja vozila u blizini škola prilagode zakonskim ograničenjima i poštuju prava prvenstva pješaka na pješačkim prelazima.

U zonama škola i urbanih područja biće pojačano prisustvo policije, a nadziraće se i regulisati saobraćaj sa akcentom na smanjenje brzine kretanja vozila i omogućavanje bezbjednog prelaska ulice za najmlađe kategorije učenika, saopšteno je iz MUP-a.

Iz Ministarstva prosvjete i kulture ranije je potvrđeno da će nastava u drugom polugodištu školske 2020/2021. godine u osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj početi sutra, u skladu sa školskim kalendarom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije Istočna Ilidža: Molba za pronalazak smještaja za dvije djevojčice sa Kosova i Metohije
Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci
Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    2h 54m
    35
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    17h 51m
    0
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    1h 34m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    18h 16m
    0
  • Milić: I mala škola može ostvarivati velike rezultate
    22h 9m
    0