Аргентинци у побједничкој паради, хиљаде људи на улицама Буенос Ајреса (ВИДЕО)

20.12.2022. 17:45
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Аутобус са фудбалским репрезентативцима Аргентине кренуо је данас у побједничку параду из сједишта Фудбалског савеза ове земље (АФА) до центра Буенос Ајреса гдје ће их поздравити више стотина хиљада људи, преносе локални медији.

Аутобус је кренуо из комплекса АФА, који се налази 32 километра од центра Буенос Ајреса.

Централна прослава биће одржана на тргу "Обелиск" по доласку фудбалера, пошто су, како преносе локални медији, огромне гужве на улицама престонице Аргентине.

Медији преносе да је аргентинска влада прогласила уторак за државни празника, а на улицама Буенос Ајреса се налази већ неколико стотина хиљада људи. Фудбалски репрезентативци "гаучоса" су рано јутрос допутовали у главни град Аргентине из Дохе.

Фудбалска репрезентација Аргентина освојила је титулу свјетског шампиона, пошто је у недјељу послије бољег извођења пенала побиједила Француску, а Лионел Меси је проглашен за најбољег играча Мундијала.

Они славе нову титулу првака свијета послије 36 година.

- Ово је лудо, невјероватно је, најбоља ствар која може да вам се деси у животу - рекао је Матијаз Гомез (25), по занимању металостругар.

Он је рекао да је огромна срећа видјети оволико веселих људи заједно и да су сви Аргентинци данас уједињени.

Буенос Ајрес слави без прекида од када је Аргентина савладала Француску у финалној утакмици у Дохи прије два дана. Ово весеље привремено је маскирало економске проблеме у овој јужноамеричкој земљи, која се суочава са једном од највећих стопа инфлације у свијету.

Играчи Аргентине провели су неколико сати у фудбалском центру поред аеродрома, а потом су кренули у град отвореним аутобусом са натписом "Свјетски шампиони" и три звјездице које су симбол три титуле.

Фудбалери су плесали и поздрављали се са навијачима који су окружили аутобус. Полиција је морала да задржи људе даље од возила да би оно могло да настави спору вожњу до центра града.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Фудбалери Шпаније нови свјетски прваци Фудбалери Шпаније нови свјетски прваци
Енглеска освојила бронзу Енглеска освојила бронзу
Пале: У недјељу заједничко гледање финала Свјетског првенства у фудбалу у Олимпијском парку Пале: У недјељу заједничко гледање финала Свјетског првенства у фудбалу у Олимпијском парку
Најчитаније
  • Мистерија нестанка најбогатије Београђанке свих времена
    16m
    1
  • У бици код Билеће војска под командом Влатка Вуковића поразила османлијску војску
    11h 26m
    11
  • East Sarajevo City Park отворио врата: Богата понуда домаћих и свјетских брендова
    22h 18m
  • Преминуо Ратко Младић
    18h 11m
    21
  • Источна Илиџа: Потписан уговор за изградњу спортске дворане вриједан 1,97 милиона КМ
    19h 16m
    1