Авиони НАТО-а убили пацијенте у болници " Др Драгиша Мишовић"

20.05.2021. 09:28
0
ИЗВОР: СРНА

У нападу авиона НАТО пакта на данашњи дан 1999. године убијена су четири пацијента у болници "Др Драгиша Мишовић" у Београду.

НАТО је у том нападу убио и седам гардиста Војске СР Југославије.

Са два пројектила уништена су одјељења за неурологију, за дјечије плућне болести и за гинекологију те операционе сале на неурологији, гинекологији и хирургији.

НАТО је напао СР Југославију без одобрења Савјета безбједности због оптужби да српске снаге безбједности наводно врше етничко чишћење косовских Албанаца.

Непосредан повод за акцију била су дешавања у Рачку и одбијање југословенске делегације да потпише Споразум из Рамбујеа.

Касније је доказано да је наводни масакр у Рачку био намјештаљака у режији терористичке ОВК и америчких обавјештајних агенција.

Коментари 0
Повезане вијести
"Били смо само дјеца" - Бојана Тошовић, најмлађа жртва НАТО бомбардовања "Били смо само дјеца" - Бојана Тошовић, најмлађа жртва НАТО бомбардовања
Дневник НАТО злочина: 7. април – Ваздушни напад на Приштину, десеторо погинуло, троје дјеце Дневник НАТО злочина: 7. април – Ваздушни напад на Приштину, десеторо погинуло, троје дјеце
Хронологија злочиначког бомбардовања: 5. април 1999. НАТО у Алексинцу убио 11 цивила Хронологија злочиначког бомбардовања: 5. април 1999. НАТО у Алексинцу убио 11 цивила
Најчитаније
  • Пожар захватио ауто-сервис и породичну кућу у Источном Сарајеву
    8h 50m
    0
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
    22h 48m
    0
  • Источно Сарајево: Угашен пожар, нема повријеђених
    6h 41m
    0
  • Трст је наш?
    21h 28m
    0
  • Божовић: Из Источне Илиџе милиони у буџет Српске, а мрвице назад
    8h 28m
    0