Бањалучанин осумњичен за организовани криминал и шверц експлозива

12.05.2021. 17:35
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Управа за борбу против тероризма и екстремизма МУП РС у склопу међународне акције "Кет" ухапсила је Д.М. из Бањалуке због сумње да је био дио организоване криминалне групе која је у Аустрију кријумчарила разорни експлозив.

МУП РС данас је саопштио да су током акције и претреса објеката осумњиченог пронађени експлозив и други предмети.

– У склопу акције “Кет” пронађено је и привремено одузето четири килограма експлозива Нитропент, 10 метара штапина, осам електричних упаљача и четири електрична саботажна упаљача, одређена количина кокаина и марихуане, пиштољска и пушчана муниција различитог калибра и други предмети – саопштено је из МУП РС.

Додају како ће Тужилаштву БиХ бити достављен извјештај против укупно три особе због почињених кривичних дјела.

Коментари 0
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    16h 4m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    14h 15m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    6h 42m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    17h 47m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    19h 1m
    0