Banjalučanin osumnjičen za organizovani kriminal i šverc eksploziva

12.05.2021. 17:35
0
IZVOR: srpskainfo.com

Uprava za borbu protiv terorizma i ekstremizma MUP RS u sklopu međunarodne akcije "Ket" uhapsila je D.M. iz Banjaluke zbog sumnje da je bio dio organizovane kriminalne grupe koja je u Austriju krijumčarila razorni eksploziv.

MUP RS danas je saopštio da su tokom akcije i pretresa objekata osumnjičenog pronađeni eksploziv i drugi predmeti.

– U sklopu akcije “Ket” pronađeno je i privremeno oduzeto četiri kilograma eksploziva Nitropent, 10 metara štapina, osam električnih upaljača i četiri električna sabotažna upaljača, određena količina kokaina i marihuane, pištoljska i puščana municija različitog kalibra i drugi predmeti – saopšteno je iz MUP RS.

Dodaju kako će Tužilaštvu BiH biti dostavljen izvještaj protiv ukupno tri osobe zbog počinjenih krivičnih djela.

Komentari 0
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    17h 45m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    15h 56m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    8h 23m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    19h 28m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    20h 42m
    0