Бањалучки матуранти којима се у Италији запалио аутобус добили одштету

27.11.2019. 20:45
0
ИЗВОР: Глас Српске

Бивши ученици Економске школе успјели су да од осигурања из Италије наплате одштету за претрпљену матријалну штету.

Аутобус који је возио ученике бањалучке Економске школе на екскурзију изгорио је прошле године у Италији. Аутобус се запалио након судара, а до несреће је дошло након судара мотора и аутомобила, након чега је мотор подлетио под аутобус бањалучких ученика.

Сви ученици су на вријеме изашли из аутобуса, али су због пламена који је брзо обухватио аутобус изгорјеле све ствари и документа.

У знак сјећања на све оно што се десило, бивши ученици школе и њихови родитељи окопили су се у Економској школи како би се сјетили тих момената, те да подијеле вијест да је завршена процедура са осигурањем из Италије.

Отац једне од бивших ученица, Штрбац Милован рекао је да су родитељи подигли тужбу за надокнаду штете.

-Хвала Богу, наша дјеца су се вратила жива и здрава и овим поступком смо хтјели да дјеци надокнадимо штету у матријалном смислу. Исто тако, хтјели смо им показати да се упорност исплати- објаснио је он.

Рекао је да је укупно 48 ученика и 2 професора добило укупно по 1.000 евра за надокнаду материјалне штете и за претрпљену душевну бол.

-Новац је добијен вансудским поравнањем од осигурања из Италије, јер нисмо хтјели улазити у дуготрајне судске спорове- објаснио је Штрбац.

Бивши ученик ове школе, тренутни студент права Филип Лукета је рекао да му је драго што се све добро завршило и што нико није повријеђен.

Његова другарица Сара Милановић је рекла да новчана накнада није најважнија.

-Након свега тога схватила сам да треба живјети сваки дан и да је породица нешто највредније- рекла је Милановић која студра политикологију.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Пожар данас на Требевићу, ватрогасци упућени на лице мјеста Пожар данас на Требевићу, ватрогасци упућени на лице мјеста
Стабилна ситуација на пожариштима код Требиња Стабилна ситуација на пожариштима код Требиња
Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори Смирује се ситуација на пожариштима у Црној Гори
Најчитаније
  • Бомбардовање болнице у Касиндолу 1995. године
    3h 32m
    4
  • Стојан Јанковић - опјевани јунак из Равних Котара
    2h 17m
    0
  • Данас обиљежавамо Свјетски дан фолклора
    13h 54m
    0
  • Музичко-поетско вече Марка Милошевића и Бориса Режака сутра у Палама
    11h 31m
    0
  • Пожар данас на Требевићу, ватрогасци упућени на лице мјеста
    4h 20m
    1