Бањалучки СНСД поништава Ђајићеве договоре

09.12.2025. 13:55
0
ИЗВОР: capital.ba

Бањалучки СНСД предложио је поништавање конкурса за избор директора јавне установе „Бански двор – Културни центар“ и Центра за развој пољопривреде и села, иако су практично биле окончане конкурсне процедуре и преостало је само да се обаве интервјуи са пријављеним кандидатима, открива КАПИТАЛ.

С обзиром на то да не постоје формално-правни разлози за поништавање конкурса, овај потез бањалучког СНСД-а значи да праве отклон од свог досадашњег предсједника Владе Ђајића и поништавају политичке договоре које је он склапао са коалиционим партнерима.

Предсједник Скупштине Града Љубо Нинковић каже да је предложено расписивање нових конкурса зато што није правовремено окончана конкурсна процедура.

„Прошло је више од мјесец дана од затварања конкурса, а ми нисмо добили имена прворангираних кандидата и зато је предложено поништавање и расписивање нових конкурса“, рекао је Нинковић за КАПИТАЛ.

Овај приједлог није наишао на одобравање коалиционих партнера, прије свега СПС-а и Демоса чији кандидати су по договору са Ђајићем требали да засједну на чело ове двије градске установе.

На конкурс за директора јавне установе „Бански двор-Културни центар“ била су пријављена три кандидата и то бивши директор бањалучке Гимназије Зоран Пејашиновић, затим бивши директор РТРС-а и донедавни члан Управног одбора БХРТ-а Рајко Радовановић и глумица и кадар СПС-а Данка Игњатовић која је по политичком договору била фаворит за ту функцију.

На конкурс се није пријавио актуелни директор Младен Матовић, иако има неподијељену подршку одборника и годинама добија похвале за руковођење овом установом. Матовић је тренутно у статусу в.д. директора, јер му је истекао мандат.

Када је ријеч о Центру за развој пољопривреде и села, то мјесто је требало да припадне Демосу, а један од пријављених кандидата био је и шеф бањалучког Демоса и одборник у градској скупштини и Боран Босанчић.

Поред њега, на конкурс су се пријавили и бивши директор Депота и такође кадар Демоса Жељко Савић, као и његов страначки колега и директор Ветеринарске станице Бањалукла Ратко Мијатовић, актуелни замјеник директора ИДДЕЕА Петар Билчар, бивши в.д. директора Аqуане Велибор Вукајловић и кандидат СНСД-а за одборника и представник капитала града Бањалука у Депоту Александар Шибаревић. На конкурс се пријавио и Жељко Зец, али његова пријава је одбачена као непотпуна.

Актуелном директору Центра за развој пољопривреде и села Драшку Илићу мандат истиче 27. децембра. Посебно интересантно је што в.д. директора не именује Скупштина Града, већ градоначелник, тако да би се могло десити да бањалучки СНСД у прављењу отклона од свог бившег предсједника погодује његовом најљућем политичком противнику Драшку Станивуковићу.

С обзиром на то да градска скупштина 17. децембра тек треба да усвоји одлуку о поништавању старог и расписивању новог конкурса, то значи да до 27. децембра неће бити могуће окончати конкурсну процедуру, тако да ће омогућити Станивуковићу да именује в.д. директора Центра.

Коментари 0
Повезане вијести
Распуштен комплетан тим Градског одбора СНСД Бањалука Распуштен комплетан тим Градског одбора СНСД Бањалука
Послије саслушања Ђајића све прослијеђено Републичком јавном тужилаштву Послије саслушања Ђајића све прослијеђено Републичком јавном тужилаштву
Одлука о Ђајићевој смјени ступила на снагу Одлука о Ђајићевој смјени ступила на снагу
Најчитаније
  • Попис становништва из 1883. године парохија Рогатица, Соколац, Гласинац, Горажда...
    19h 43m
    3
  • Косовски витез Милош Ћирковић: На згаришту икона Светог Алимпија Столпника
    4h 17m
    4
  • Крај пушења у кафићима и ресторанима у Републици Српској?
    22h 25m
    10
  • На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО)
    18h 26m
    31
  • Марица Спасић, храбра Српкиња која је помагала „Младој Босни“ у борби против окупатора
    5h 51m
    0