Бесплатна чланарина за ученике првог и другог разреда

07.09.2019. 11:07
0
ИЗВОР: Срна

Народна библиотека Пале и ове године ослободила је плаћања чланарине ученике првог и другог разреда и дјецу предшколског узраста, рекла је Срни директор Библиотеке Нада Гајовић.

Она додаје да је циљ бесплатне чланарине промоција библиотеке и дјечије литературе, али и подстаћи радозналост и љубав дјеце према читању.

Гајовићева је истакла да су плаћања чланарине ослобођена и дјеца погинулих бораца Војске Републике Српске и сви незапослени евидентирани у паљанском бироу Завода за запошљавање, уз приложену потврду Завода о незапослености.

Она је рекла да ће до 31. децембра и за све који желе да се учлане у Народну библиотеку чланарина бити пет КМ, а до сада је износила 10 КМ.

"Библиотека се труди да набави актуелну литературу коју корисници траже. На тај начин повећавамо и књижевни фонд", рекла је Гајовићева.

Она каже да се припремају за београдски Сајам књиге на којем ће промовисати књигу "Птице и друге драме" Сање Савић у издању Народне библиотеке Пале.

Коментари 0
Повезане вијести
Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама
Пале: Сајам олдајмера побудио успомене на стара времена Пале: Сајам олдајмера побудио успомене на стара времена
Пале: Дјечија биатлон трка окупила педесетак учесника из региона Пале: Дјечија биатлон трка окупила педесетак учесника из региона
Најчитаније
  • Ни достојнијег човјека, ни љепшег споменика: Годишњица смрти Петра Првог Карађорђевића
    4h 52m
    28
  • Славна историја нашег заборава - Заборављена српска гробља и споменици у Хан Пијеску
    18h 12m
    2
  • Чарлс Буковски рођен прије 106 година: Која вам је омиљена књига “прљавог старца”?
    18h 52m
    0
  • Катерин квиз општег знања
    18h 17m
    0
  • Пет особа повријеђено у саобраћајној незгоди у Палама
    2h 44m
    0