Бијели хљеб у Српској може да кошта највише 1,9 КМ

29.02.2024. 14:38
2
ИЗВОР: srna.rs

Влада Републике Српске утврдила је данас да максимална малопродајна цијена бијелог хљеба тежине 600 грама произведеног од брашна тип 500 буде 1,90 КМ, изјавио је министар трговине и туризма Српске Денис Шулић.

Шулић је истакао да је одлука о прописивању мјере непосредне контроле цијена донесена с циљем заштите стандарда становништва.

-Пратићемо провођење уредбе на терену. Једна од идеја је да се сарађује са пекарском индустријом и да се унапређује сарадња - рекао је Шулић на конференцији за новинаре у Бањалуци након сједнице Владе Српске.

Он је подсјетио да је Влада Српске у процесу додјеле брашна социјално угроженим категоријама становништва.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Voxpopuli 29.02.2024. 18:21
    Kako li izgleda taj hljeb od 600 grama.
  • Generic placeholder image
    Haha 29.02.2024. 17:18
    Rekoše pekari hhaaaha i prestaše praviti taj hljeb od brašna tip 500 jer je ograničen. Biće svih drugih varijanti, naravno po 2 km više. Jalov posao
Повезане вијести
У Српској рођено 17 беба У Српској рођено 17 беба
Црвени крст Републике Српске окупља младе волонтере на кампу у Ријечанима Горњим Црвени крст Републике Српске окупља младе волонтере на кампу у Ријечанима Горњим
Берјан: Вукане, погледај ко ти говори истину, а ко оно што желиш да чујеш Берјан: Вукане, погледај ко ти говори истину, а ко оно што желиш да чујеш
Најчитаније
  • На данашњи дан умро Петар I Карађорђевић, српски краљ и херој
    7h 51m
    0
  • Масовни покољ Срба на „Мехином стању“ августа 1941.
    5h 11m
    6
  • Годишњица смрти “Чика Пере”, омиљеног српског владара: Круна стигла касно, слава живи вјечно
    5h 12m
    3
  • Преминуо Мирослав Планинчић Плане
    7h 4m
    0
  • Пале: Сајам олдајмера побудио успомене на стара времена
    21h 20m
    2