Борачка организација Пале сутра обиљежава крсну славу - Митровдан

06.11.2021. 13:33
0
ИЗВОР: Катера

Општинска Борачка организација Пале сутра ће парастосом и полагањем вијенаца погинулим и умрлим борцима Војске Републике Српске обиљежити Дан и крсну славу Борачке организације Српске - Митровдан.

Празник Светог великомученика Димитрија - Митровдан је крсна слава Борачке организације Републике Српске, а обиљежава се и посебно у свим локалним борачким организацијама.

Тим поводом, сутра ће у цркви Успења Пресвете Богородице у 11.00 часова бити служен парастос погинулим и умрлим борцима ВРС, а у 11.30 часова биће положени вијенци на Централни споменик на Тргу Републике Српске у Палама (код поште).

Након тога, у 12.00 часова заказана је Свечана академија Борачке организације у сали Културног центра "Пале".

- Крсна слава је окупљање борачких категорија, али и свих грађана који желе да чувамо достојанство, не само Борачке организације, него свих нас - поручили су из ОБО Пале.

Коментари 0
Повезане вијести
Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама
ИРБ постао власник пијаце у Палама ИРБ постао власник пијаце у Палама
Потврђена оптужница против мушкарца због уцјене у Палама Потврђена оптужница против мушкарца због уцјене у Палама
Најчитаније
  • Зашто је сваки Немањић био Стефан?
    8h 14m
    1
  • Заборављени коријени: Манастир Вардиште - Вишеград (ВИДЕО)
    8h 13m
    0
  • Како је Наполеон прогласио Карађорђа највећим војсковођом
    20h 16m
    4
  • Представнички дом усвојио Приједлог буџета од 1,5 милијарди КМ
    21h 24m
    0
  • Пуштањем љубичастих балона ка небу обиљежен дан посвећен "мрвицама" (ФОТО)
    23h 3m
    0