Boračka organizacija Pale sutra obilježava krsnu slavu - Mitrovdan

06.11.2021. 13:33
0
IZVOR: Katera

Opštinska Boračka organizacija Pale sutra će parastosom i polaganjem vijenaca poginulim i umrlim borcima Vojske Republike Srpske obilježiti Dan i krsnu slavu Boračke organizacije Srpske - Mitrovdan.

Praznik Svetog velikomučenika Dimitrija - Mitrovdan je krsna slava Boračke organizacije Republike Srpske, a obilježava se i posebno u svim lokalnim boračkim organizacijama.

Tim povodom, sutra će u crkvi Uspenja Presvete Bogorodice u 11.00 časova biti služen parastos poginulim i umrlim borcima VRS, a u 11.30 časova biće položeni vijenci na Centralni spomenik na Trgu Republike Srpske u Palama (kod pošte).

Nakon toga, u 12.00 časova zakazana je Svečana akademija Boračke organizacije u sali Kulturnog centra "Pale".

- Krsna slava je okupljanje boračkih kategorija, ali i svih građana koji žele da čuvamo dostojanstvo, ne samo Boračke organizacije, nego svih nas - poručili su iz OBO Pale.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prikazivanje dokumentarno-animiranog filma „Ratni hirurg“ u Palama Prikazivanje dokumentarno-animiranog filma „Ratni hirurg“ u Palama
Junska filmoteka posvećena danskim filmovima u Kulturnom Centru Pale Junska filmoteka posvećena danskim filmovima u Kulturnom Centru Pale
Na Palama organizovan šahovski turnir “Filozofski gambit” Na Palama organizovan šahovski turnir “Filozofski gambit”
Najčitanije
  • Našem sugrađaninu Draganu Macanu potrebna pomoć za liječenje!
    23h 21m
    0
  • Djevojčici Ivani Bjelogrlić posthumno povelja opštine Istočno Novo Sarajevo
    22h 21m
    2
  • Dušanov zakonik danas puni 677 godina
    1h 31m
    6
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    23h 41m
  • Defile mladosti i ljepote ulicama Istočnog Novog Sarajeva (FOTO)
    14h 1m
    2