Бореновић: Oдлука одлазећег Високог представника политички катастрофалан потез

23.07.2021. 13:35
0
ИЗВОР: Катера

Партија демократског прогреса указује да је потпуно непотребна одлука Високог представника у БиХ Валентина Инцка да, наметне допуне Кривичног закона, којима се забрањује и кажњава негирање геноцида и величање ратних злочинаца.

Потезањем за Бонским овлаштењима Валетин Инцко је унио додатну нестабилност у ионако ровиту ситуацију у БиХ те направито огромну штету.

Инцко је свој мандат провео у хибернацији и потпуно је непотребно да на одласку из БиХ повлачи потезе који ће узроковати политички хаос.

У земљи у којој цвјета корупција, избори добијају на изборним преварама, а европски пут у застоју, са нагомиланим економским и социјалним проблемима крајње је контрапродуктивно наметати било какве законе, а посебно осјетљиве попут овог.

Такође, упозоравамо да ће наметнуте допуне Кривичног закона бити кориштене и за политичке обрачуне.

Коментари 0
Повезане вијести
Српску за осам мјесеци посјетило 343.984 туриста Српску за осам мјесеци посјетило 343.984 туриста
У Српској само један приватни детектив У Српској само један приватни детектив
За девет мјесеци у инвалидску пензију отишло 1.416 грађана Српске За девет мјесеци у инвалидску пензију отишло 1.416 грађана Српске
Најчитаније
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    7h 55m
    0
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    12h 7m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    12h 2m
    4
  • У Чаклама сутра парастос убијеним српским борцима
    8h 59m
    2
  • Страдање херцеговачких Срба у Великом рату: Терор који су покушали да заташкају
    12h 17m
    5