Бореновић: Умјесто грађанима, новац иде у тајкунске руке

01.07.2021. 16:32
1
ИЗВОР: srpskainfo.com

Пљачкашка игра властодржаца се наставља и добија нови облик, у покушају да се из буџета привилегованој фирми уплати скоро 100 милиона КМ за куповину зграде Управе за индиректно опорезивање.

Изјавио је ово предсједник ПДП и посланик у Представничком дому Парламента БиХ Бранислав Бореновић.

- Умјесто да Савјет министара у року 7 дана, колики је рок који им је дао Представнички дом на основу наше иницијативе, донесе одлуку којом налаже Управи за индиректно опорезивање да поништи поступак јавне набавке, заправо је продужен рок за понуду до краја септембра - рекао је Бореновић.

Бореновић каже да је ово игра у којој Савјет министара пребацује одговорност на Управни одбор УИО, иако одбор директно одговара Савјету министара.

Он каже да се власт иде из задужења у задужење да одржи систем, али да умјесто за потребе грађана, бирају да огромне количине новца упумпају у тајкунске џепове.

– Три милиона вакцина смо могли купити за тај новац и завршити имунизацију грађана и у Републици Српској и у ФБиХ. То је само један од примјера. Иако одговорност за непоступање по иницијативи коју је на приједлог Мире Пекић и мене усвојио Представнички дом покушавају пребацивати једни на друге, ми нећемо одустати. Ако било ко буде спреман да стави потпис на овај купопродајни уговор учиниће, иако је Парламент обавезао извршне институције да пониште ову одлуку, тешко кривично дјело, а то никоме не бих савјетовао, јер ће кад-тад одговарати и ићи у затвор. Постоје и разни други инструменти за борбу против овог очигледног криминала и спремни смо их употријебити – каже Бореновић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Nus pojava 01.07.2021. 19:32
    Ko su tajkuni Borenovicu??? Imena i prezimena da znamo.
Повезане вијести
Сутра обиљежавање 33 године од свирепог убиства дјечака Слободана Стојановића Сутра обиљежавање 33 године од свирепог убиства дјечака Слободана Стојановића
Косци са Хан Пијеска међу најбољим у региону Косци са Хан Пијеска међу најбољим у региону
Митрополит Хризостом служио поводом крсне славе Храма Сабора Светог архангела Гаврила у Палама Митрополит Хризостом служио поводом крсне славе Храма Сабора Светог архангела Гаврила у Па...
Најчитаније
  • Свирепо убиство српског дјечака Слободана Стојановића
    13h 18m
    6
  • На данашњи дан рођен композитор "Марша на Дрину" Станислав Бинички
    13h 19m
    3
  • У Џимријама изгорјела штала усљед удара грома
    12h 56m
    0
  • Јунећа чорба са поврћем
    3h 20m
    0
  • Бојан Вегара о одрастању у Српском Сарајеву и страхотама рата - Нашу дјецу свијет заиста није волио
    4h 0m
    0