Божовић: Издвајање у корист Фонда солидарности Републике Српске је искључиво добровољно

08.04.2020. 12:35
0
ИЗВОР: istocnailidza.net

Издвајање у корист Фонда солидарности Републике Српске засновано је искључиво на принципу добровољности и сваки запослени доноси одлуку самостално и по својој вољи да ли ће се одрећи дијела плате и у ком износу.

Како наведено издвајање служи за санирање посљедица изазваних пандемијом корона вирусом, а имајући у виду да се на подручју општине Источна Илиџа од 14. марта 2020. године константно ради на спречавању ширења овог вируса, Општина је уплатила износ од 1.500,00 КМ у корист Фонда солидарности Републике Српске.

Поред тога, и начелник Општине Маринко Божовић одлучио је да одређени дио личног примања усмјери тамо гдје је потребно. У наредних шест мјесеци он ће се одрећи 10% од свог примања у корист Општинске организације Црвеног крста Источна Илиџа. 

– Свакодневно комуницирам са представницима општинског Црвеног крста. Ситуација у вези са вирусом корона је погодила бројне суграђане, посебно оне који се налазе на њиховој евиденцији. Због тога, а имајући у виду да су становници Источне Илиџе мој приоритет, у наредних шест мјесеци одрећи ћу се 10% од свог личног примања у корист Општинске организације Црвеног крста Источна Илиџа – нагласио је начелник Божовић.

Такође, представници извршне власти Општине одлучили су да се одрекну дијела својих примања у корист Фонда солидарности и ОО ЦК Источна Илиџа. Анкета о добровољном издвајању је спроведена и међу запосленима, који су се изјаснили да дио средстава желе усмјерити у корист Фонда солидарности, а дио ка ОО ЦК Источна Илиџа.

– Како је суштина да се издвајање врши на добровољној основи, као начелник Општине могу рећи да сам поносан на своје запослене који су још једном показали солидарност – закључио је начелник Маринко Божовић.   

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Маске падају и свака звјерка показује свој траг Божовић: Маске падају и свака звјерка показује свој траг
Божовић потписао уговоре за суфинансирање трошкова реконструкције Илиџанске улице и Улице Старине Новака Божовић потписао уговоре за суфинансирање трошкова реконструкције Илиџанске улице и Улице ...
Додатне мјере у Источној Илиџи због епидемије у Кaнтону Сарајево Додатне мјере у Источној Илиџи због епидемије у Кaнтону Сарајево
Најчитаније
  • На возила истакли ратне заставе тзв. Армије БиХ, полиција их казнила
    12h 24m
    10
  • Прије 33 године погинуло 16 српских бораца и мучки убијено двоје дјеце
    14h 4m
    0
  • Обиљежене 33 године од страдања 14 бораца на Требевићу
    9h 35m
    0
  • Почео турнир "Мини голф из блока" у Источном Сарајеву
    10h 4m
    1
  • Промовисана збирка поезије „На ивици“ младог пјесника Дејана Радоњића из Источног Сарајева
    2h 0m
    0