Божовић: Сутра хитна сједница Савеза општина и градова, наше реакције и притисци су уродили плодом

09.12.2024. 12:23
3
ИЗВОР: katera.news

У Бањалуци ће сутра бити одржана ванредна сједница Скупштине савеза општина и градова Републике Српске, како би се расправљало о иницијативи коју је овај Савез недавно упутио Влади Републике Српске.

Упућена иницијатива предвиђа да се од градова који имају изнад 100.000 становника узме седам одсто средстава по основу индиректних пореза.

Та мјера изазвала је оштре реакције, а о овој теми се оглашавао начелник Источне Илиџе Маринко Божовић.

Он је на свом фејсбук налогу коментарисао и сазивање хитне сједнице, истичући да Савез општина и градова, иницијативом да се развијеним локалним заједницама смање приходи од ПДВ-а, како би се новац преусмјерио неразвијеним општинама, не узима новац од неке имагинарне и непостојеће институције него од грађана Источне Илиџе, Бањалуке, Бијељине…

- Наше реакције и притисци су уродили плодом, јер и предлагачи ове накарадне иницијативе знају да је ово погрешно па су сазвали хитну сједницу Скупштине савеза општина и градова. Настављамо нашу борбу, а сутра у Бањалуци јасно заступамо наш став - повуците приједлог који иде на штету становника Републике Српске – навео је Божовић.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    voxpopuli 10.12.2024. 08:22
    U svakoj opštini stotine viška (ne)radnika,valja to naplaćati,svi hoće da su gospoda,da i ne dolaze na posao.Koliko oni potroše godišnje miliona a fali nam majstora i zanatlija.Završe privatni fakultet i eto ih na budžet opštine.I tata bi sine,ali neko mora i da radi.
  • Generic placeholder image
    Nada 09.12.2024. 16:08
    Sto se vise nedigne I ovaj narod. Treba svi na ulicu u proteste. Ne moze Vam sve Bozovic rijesiti. Mora I mi da se boring. Lijepo I kulturno!
  • Generic placeholder image
    Марко 09.12.2024. 16:05
    Није ми јасно:
    "не узима новац од неке имагинарне и непостојеће институције него од грађана Источне Илиџе, Бањалуке, Бијељине…"
    Источна Илиџа има преко 100.000 становника? или град Источно Сарајево?
Повезане вијести
У понедјељак о најнижој плати у наредној години У понедјељак о најнижој плати у наредној години
Празници доносе поскупљење јаја Празници доносе поскупљење јаја
Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси
Најчитаније
  • Ана Тришић Бабић предложена за вршиоца дужности предсједника
    19h 58m
    5
  • Ана Тришић Бабић в.д. предсједника Републике Српске, усвојен Закон о престанку важења више закона
    13h 20m
    3
  • Цијене пелета у БиХ неконтролисано расту
    22h 57m
    0
  • Трново: Сутра обиљежавање годишњице октобарских офанзива 1994. године
    14h 24m
    0
  • Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси
    15h 25m
    1