Božović: Sutra hitna sjednica Saveza opština i gradova, naše reakcije i pritisci su urodili plodom

09.12.2024. 12:23
3
IZVOR: katera.news

U Banjaluci će sutra biti održana vanredna sjednica Skupštine saveza opština i gradova Republike Srpske, kako bi se raspravljalo o inicijativi koju je ovaj Savez nedavno uputio Vladi Republike Srpske.

Upućena inicijativa predviđa da se od gradova koji imaju iznad 100.000 stanovnika uzme sedam odsto sredstava po osnovu indirektnih poreza.

Ta mjera izazvala je oštre reakcije, a o ovoj temi se oglašavao načelnik Istočne Ilidže Marinko Božović.

On je na svom fejsbuk nalogu komentarisao i sazivanje hitne sjednice, ističući da Savez opština i gradova, inicijativom da se razvijenim lokalnim zajednicama smanje prihodi od PDV-a, kako bi se novac preusmjerio nerazvijenim opštinama, ne uzima novac od neke imaginarne i nepostojeće institucije nego od građana Istočne Ilidže, Banjaluke, Bijeljine…

- Naše reakcije i pritisci su urodili plodom, jer i predlagači ove nakaradne inicijative znaju da je ovo pogrešno pa su sazvali hitnu sjednicu Skupštine saveza opština i gradova. Nastavljamo našu borbu, a sutra u Banjaluci jasno zastupamo naš stav - povucite prijedlog koji ide na štetu stanovnika Republike Srpske – naveo je Božović.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    voxpopuli 10.12.2024. 08:22
    U svakoj opštini stotine viška (ne)radnika,valja to naplaćati,svi hoće da su gospoda,da i ne dolaze na posao.Koliko oni potroše godišnje miliona a fali nam majstora i zanatlija.Završe privatni fakultet i eto ih na budžet opštine.I tata bi sine,ali neko mora i da radi.
  • Generic placeholder image
    Nada 09.12.2024. 16:08
    Sto se vise nedigne I ovaj narod. Treba svi na ulicu u proteste. Ne moze Vam sve Bozovic rijesiti. Mora I mi da se boring. Lijepo I kulturno!
  • Generic placeholder image
    Marko 09.12.2024. 16:05
    Nije mi jasno:
    "ne uzima novac od neke imaginarne i nepostojeće institucije nego od građana Istočne Ilidže, Banjaluke, Bijeljine…"
    Istočna Ilidža ima preko 100.000 stanovnika? ili grad Istočno Sarajevo?
Povezane vijesti
Slab rod podiže cijenu lješnika u Republici Srpskoj Slab rod podiže cijenu lješnika u Republici Srpskoj
Povećanje plata zaposlenima u kulturi i obrazovanju u Republici Srpskoj Povećanje plata zaposlenima u kulturi i obrazovanju u Republici Srpskoj
Kilogram žive vage prasića i do 10 KM Kilogram žive vage prasića i do 10 KM
Najčitanije
  • "Besmrtni bataljon" - 1300 kaplara
    15h 48m
    40
  • Dojava o bombama u osnovnim školama u Istočnom Sarajevu
    16h 14m
    0
  • Preminuo vojvoda Slavko Aleksić
    15h 34m
    7
  • Apel građanima zbog pojave bruceloze
    11h 41m
    0
  • Završeni protivdiverzioni pregledi u školama na području Istočnog Sarajeva
    13h 29m
    0