Братунац добија меморијални комплекс за 3.267 убијених Срба

17.05.2025. 11:19
1
ИЗВОР: srna.rs

Премијер Републике Српске Радован Вишковић разговарао је данас у Братунцу са начелником општине Братунац Лазаром Продановићем о финансирању неколико заједничких пројеката, који ће бити реализовани на подручју ове локалне заједнице.

Влада Републике Српске наложила је данас Министарству финансија да обезбиједи готово 583.000 КМ за експропријацију земљишта за изградњу спомен-комплекса у Братунцу у знак сјећања на српске жртве муслиманског злочина у Подрињу од 1992. до 1995. године.

Влада је прихватила информацију о захтјеву општине Братунац за финансијску помоћ ради окончања поступка експропријације земљишта за изградњу спомен-комплекса у тој локалној заједници, саопштено је из Бироа Владе за односе са јавношћу.

Влада Републике Српске усвојила је 11. јула 2024. године информацију о пројекту изградње меморијалног комплекса у знак сјећања на 3.267 убијених и погинулих Срба из средњег Подриња и Бирча у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Меморијални комплекс у Братунцу трајно ће свједочити о размјерама страдања Срба у Подрињу и бити подсјетник да за те злочине још нико није одговарао.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Стојан 17.05.2025. 13:34
    И од тих 583.000 марака САМО ЗА ЗЕМЉИШТЕ, лоповска клика у спрези, тј. начелник Стевановић, Вишковић и остала камарила вратиће 2/3 пара СНСД-у. Биће тога још и више, и то свакодневно, сад кад им је заврнута славина за доток пара!
Повезане вијести
Парастос Србима убијеним у Јежестици Парастос Србима убијеним у Јежестици
У суботу парастос Србима убијеним у Јежестици У суботу парастос Србима убијеним у Јежестици
Сјећање на смрт шестогодишње Биљане Николић - рана која не зараста Сјећање на смрт шестогодишње Биљане Николић - рана која не зараста
Најчитаније
  • Више возила слетјело са пута на Романији, саобраћај отежан
    13h 0m
    4
  • На данашњи дан умро Балзак - савршени писац несавршеног стила
    8h 33m
    0
  • Посна пита од кромпира и гљива
    5h 30m
    0
  • Код Калиновика узгајају јунице од 8.000 КМ: „Да их има 500, све бисмо продали“
    10h 24m
    2
  • Затворена три приватна факултета, у Српској уписано стотине студената из Азије
    16h 1m
    1