Бравару 30 мјесеци затвора због обљубе дјевојчице

05.07.2022. 19:42
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Бравар З. М. (64) осуђен је у сарајевском Општинском суду на 30 мјесеци затвора због обљубе осмогодишње дјевојчице, потврђено је "Гласу Српске".

У изречену казну ће му се, наводи се у пресуди, урачунати вријеме проведено у притвору од 3. августа 2020. до 23. децембра 2020. године. 

Према пресуди, он је проглашен кривим јер је осмогодишњу дјевојчицу, кћерку његовог пријатеља, пољубио у уста, рукама дирао по грудима и полном органу. 

Како се наводи, био је пијан и позвао је осмогодишњакињу да дође и сједне код њега. Рекао јој је да воли дјевојчице и своје унуче, дајући јој 10 КМ. 

Када је отац дјевојчице отишао да баци смеће, оптужени је пришао дјевојчици и пољубио у уста.

- Потом је руком дирао по грудима те завукао руку испод њене хаљинице дирајући је по њеном полном органу, а све са циљем задовољења свог сексуалног нагона. То је код дјетета довело до низа негативних емоција у виду страха, зебње, забринутости, посрамљености, стида, узнемирености, несигурности и неизвјесности, са поремећајем виталних динамизама, уснивање снова, на који начин је иста оштећена у неутврђеном износу - наводи се у пресуди коју је потврдио Кантонални суд у Сарајеву.

Пресудом су оштећени упућени на парнични поступак ради надокнаде штете. 

Оптужени је обавезан да плати трошкове кривичног поступка у износу од 850 КМ, који се односе на трошкове вјештачења.

Иначе, З. М.  је ожењен, отац двоје дјеце, а раније није осуђиван.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Бубић: Уложићемо жалбу на пресуду Бубић: Уложићемо жалбу на пресуду
Нобило: “Уложићемо жалбу на пресуду Додику Нобило: “Уложићемо жалбу на пресуду Додику
Уколико пресуда буде правоснажна, Додику се забрањује обављање свих функција Уколико пресуда буде правоснажна, Додику се забрањује обављање свих функција
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    21h 54m
    8
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    19h 22m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    18h 51m
    0
  • Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову
    20h 21m
    0
  • Соколац: У средњошколском центру остало 35 слободних мјеста
    23h 14m
    0