Број жртава потреса у Сирији достигао 371

06.02.2023. 13:21
0
ИЗВОР: srna.rs

Број погинулих у Сирији након снажног земљотреса који је погодио Турску повећан је на 371, док је 1.089 људи повријеђено, саопштио је високи званичник сиријског Министарства здравља.

Раније је саопштено је да је погинуло 326 људи, а 1.042 је повријеђено.

- Број погинулих у земљотресу порастао је на 371, а повријеђено је још 1.089 - рекао је званичник којег је цитирала новинска агенција САНА.

Раније током дана, јаке потресе осјетили су становници Дамаска и Латакије у Сирији, као резултат земљотреса јачине 7,4 степена Рихтерове скале који се догодио у сусједној Турској у раним јутарњим часовима.

Касније је Европско-медитерански сеизмолошки центар /ЕМСЦ/ саопштио да је у централном дијелу Турске регистрован још један земљотрес јачине 7,8 степени Рихтерове скале.

У Турској је погинуло више од 900 људи.

Коментари 0
Повезане вијести
Епопеја орла који није случајно на српском грбу: Заточен у Сирији - Срби га сада ослобађају! Епопеја орла који није случајно на српском грбу: Заточен у Сирији - Срби га сада ослобађају!
Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче
Земљотрес код Фоче Земљотрес код Фоче
Најчитаније
  • Сјећање на војника Сашу Стајића, једну од првих жртава НАТО бомбардовања
    16h 10m
    3
  • Хан Пијесак: Непознати починилац усмртио пса на имању
    13h 27m
    0
  • Посне лазање са шпинатом
    16h 9m
    0
  • Ковачевић: Република Српска има рјешење за проблем поскупљења горива
    11h 14m
    0
  • Поетско вече у знак сјећања на Михајла Витора – препуна сала и вртлог емоција у Културном центру Источно Ново Сарајево (ФОТО)
    4h 19m
    0