Честица моштију Светог Александра Невског у угљевичком манастиру

11.09.2021. 10:49
0
ИЗВОР: СРНА

Поводом јубилеја 800 година од рођења Светог Александра Невског у истоимени манастир у Угљевику сутра ће на храмовну славу бити донесена честица моштију овог руског свеца, најављено је из Епархије зворничко-тузланске.

Програм дводневних свечаности за храмовну славу почиње данас вечерњим богослужењем у 18.00 часова, док ће у 19.00 часова бити одржана Академија поводом 800 година од рођења Светог Александра Невског.

У програму ће наступити ансамбл "Косовски божури" и Хор "Свети Роман Слаткопојац" из Петроварадина.

Сутра ће у 9.00 часова биће служена Света литургија, потом ће услиједити литија, резање славског колача и славска трпеза.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас празник Пренос моштију Светог Александра Невског Данас празник Пренос моштију Светог Александра Невског
Данас празник Пренос моштију Светог Александра Невског Данас празник Пренос моштију Светог Александра Невског
Освештана икона са честицом моштију за Манастир Невски у Угљевику Освештана икона са честицом моштију за Манастир Невски у Угљевику
Најчитаније
  • Милена Дравић - вољена филмска и позоришна дива
    7h 22m
    30
  • Ного: Све више грађана тражи стручну помоћ
    22h 19m
    0
  • Покренута хуманитарна акција за нашег суграђанина којем је изгорјела кућа у Доњој Љубогошти
    6h 0m
    0
  • Изгорио кров на кући у Доњој Љубогошти
    6h 35m
    0
  • Лука Банђур има 88, а његов “фићо” 44 године (ВИДЕО)
    22h 25m
    0