Цијене нафте у порасту

28.02.2023. 14:06
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Цијене нафте данас су у порасту јер су надања у јак опоравак кинеске привреде умањила забринутости око даљег дизања каматне стопе у САД.

У Лондону је цијена сирове нафте "брент" из Сјеверног мора већа за 87 центи или 1,1 одсто и сада је 83,32 долара по барелу.

У Њујорку је цијена сирове нафте порасла за 1,18 долара или 1.6 одсто и износи 76,89 долара по барелу.

- Економски опоравак Кине водиће њено повећање потражње за робом и то највише за нафтом - наводе аналитичари компаније "Џеј-Пи Морган".

Коментари 0
Повезане вијести
Пада цијена бала у Републици Српској Пада цијена бала у Републици Српској
Жетва у Српској при крају: Рекордни приноси пшенице, цијена и даље спорна Жетва у Српској при крају: Рекордни приноси пшенице, цијена и даље спорна
Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране
Најчитаније
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    16h 56m
    2
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    19h 35m
    4
  • Сутра прва хуманитарна котлићијада у Источном Сарајеву
    23h 19m
    2
  • Милановић: Заклали ми мајку која је вјеровала у добро у људима
    23h 1m
    13
  • Лиле на Романији окупиле "и старо и младо"
    12h 35m
    1