ЦИК: Излазност на изборе 50 одсто

02.10.2022. 21:30
0
ИЗВОР: rtrs.tv

На Општим изборима у Републици Српској и Федерацији БиХ излазност износи 50 одсто или 1.644.044 од укупног броја бирача, саопштио је ЦИК на конференцији за новинаре.

 Републици Српској гласало је 638.076 бирача или 53 одсто, у ФБиХ 973.653 бирача или 48 одсто, док је у Брчком дистрикту гласало 32.315 бирача или 44 одсто.

У току изборног дана забиљежена су 52 инцидента на биралиштима, од тога 26 у ФБиХ, 21 у Српској, те пет у Дистрикту Брчко.

Коментари 0
Повезане вијести
Денис Бећировић од данас предсједавајући Денис Бећировић од данас предсједавајући
Кредити порасли за три милијарде КМ, више од пола отишло становништву Кредити порасли за три милијарде КМ, више од пола отишло становништву
Спортске боце из Шпаније опасне за дјецу, вратити их у "Аксу" Спортске боце из Шпаније опасне за дјецу, вратити их у "Аксу"
Најчитаније
  • Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности
    23h 56m
    2
  • Мартовски погром - Нисмо заборавили
    4h 6m
    4
  • Преминуо бригадир Оружаних снага БиХ Слободан Радовановић
    2h 46m
    0
  • Саво Минић поднио оставку
    2h 27m
    1
  • Шековићи: Откривен споменик команданту Милораду Миши Пелемишу
    23h 8m
    4