ЦИК сутра разматра извјештај о контролном бројању за предсједника Српске

26.10.2022. 18:39
0
ИЗВОР: srna.rs

Централна изборна комисија /ЦИК/ за сутра је заказала сједницу на којој ће бити разматран извјештај Главног центра за бројање и главне контроле о обављеном контролном бројању за ниво предсједника и потпредсједнике Републике Српске.

Сједница је заказана за 14.00 часова, а предсједник ЦИК-а Суад Арнаутовић је рекао ће да ЦИК и вечерас одржати још једну сједницу.

На данашњој сједници ЦИК-а донијета је нова наредба о поновном пребројавању гласачких листића у Главном центру за бројање за више нивоа власти на подручју цијеле БиХ.

Према овој наредби, између осталог, поново ће се бројати гласови за Народну Скупштину Републике Српске са по једног бирачког мјеста у Бањалуци, Челинцу и Рудом, те са десет бирачких мјеста у Невесињу.

Осим тога, гласови ће поново бити бројани и за скупштине кантона са три бирачка мјеста у Горажду, у Цазину са седам бирачких мјеста, те у Сарајеву са једног бирачког мјеста.

Коментари 0
Повезане вијести
Због змије у сали одгођен почетак сједнице Због змије у сали одгођен почетак сједнице
Одржана Прва редовна сједница Скупштине Удружења „Трећа сарајевска бригада“ Одржана Прва редовна сједница Скупштине Удружења „Трећа сарајевска бригада“
Усвојене измјене Закона о јавним набавкама и Кривичног закона БиХ Усвојене измјене Закона о јавним набавкама и Кривичног закона БиХ
Најчитаније
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    14h 30m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    15h 48m
    2
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    17h 24m
    0
  • Калиновачка олимпијада "Гвозно-Моба-Озон 2025"
    16h 24m
    0
  • Милан Кадлец поразио противника из Црне Горе
    17h 35m
    0