Чланови Џудо клуба „Славија“ успјешни на првенству Републике Српске

04.10.2020. 14:24
0
ИЗВОР: Kатера

Послије осам мјесеци паузе изазване појавом пандемије корона вируса, џудо се враћа на спортску сцену у Републици Српској.

У Спортској дворани „Ненад Баштинац“, у суботу 3.10.2020.године у Лакташима, одржано је првенство Републике Српске за млађе сениоре, јуниоре, кадете и пионире .

Чланови Џудо клуба „Славија“ из Источног Сарајева остварили су запажене резултате.

Првакиња Републике Српске у конкуренцији млађих пионира постала је Ана Шкиљевић.

Миа Зуровац је у конкуренцији млађих сениора постала првакиња Републике Српске.

Огњен Газдић је заузео друго мјесто у категорији јуниора, док је у категорији млађих сениора био трећи.

Његов клубски колега Срђан Пандуревић је и за јуниоре и сениоре заузео треће мјесто.

Анђела Стојановић се за млађе пионире пласирала на треће мјесто, а Николина Стојкановић и Владана Џебо су у својим категоријама заузеле пето мјесто.

Првенство Републике Српске је уједно и квалификација за државно првенство БиХ, које ће се одржати у наредна два викенда, а право наступа имају медаље са републичког првенства .