Članovi Džudo kluba „Slavija“ uspješni na prvenstvu Republike Srpske

04.10.2020. 14:24
0
IZVOR: Katera

Poslije osam mjeseci pauze izazvane pojavom pandemije korona virusa, džudo se vraća na sportsku scenu u Republici Srpskoj.

U Sportskoj dvorani „Nenad Baštinac“, u subotu 3.10.2020.godine u Laktašima, održano je prvenstvo Republike Srpske za mlađe seniore, juniore, kadete i pionire .

Članovi Džudo kluba „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva ostvarili su zapažene rezultate.

Prvakinja Republike Srpske u konkurenciji mlađih pionira postala je Ana Škiljević.

Mia Zurovac je u konkurenciji mlađih seniora postala prvakinja Republike Srpske.

Ognjen Gazdić je zauzeo drugo mjesto u kategoriji juniora, dok je u kategoriji mlađih seniora bio treći.

Njegov klubski kolega Srđan Pandurević je i za juniore i seniore zauzeo treće mjesto.

Anđela Stojanović se za mlađe pionire plasirala na treće mjesto, a Nikolina Stojkanović i Vladana Džebo su u svojim kategorijama zauzele peto mjesto.

Prvenstvo Republike Srpske je ujedno i kvalifikacija za državno prvenstvo BiH, koje će se održati u naredna dva vikenda, a pravo nastupa imaju medalje sa republičkog prvenstva .