Црква Светог Спаса у Призрену поново на мети вандала

29.07.2022. 08:51
0
ИЗВОР: srna.rs

На Цркви Светог Спаса у Поткаљају код Призрена разваљена је гвоздена капија на улазу у црквени посјед, саопштила је Канцеларија Владе Србије за Косово и Метохију.

Из Канцеларије су затражили брзу реакцију полиције којој је пријављен случај и најоштрије санкције за извршиоце овог злодјела.

Призренска црква Светог Спаса више пута је била на мети вандала, раније је откинут крст, а прије тога су украдена врата са капије.

Овај споменик културе од изузетног значаја албански екстремисти су запалили и тешко оштетили током мартовских немира 2004. године.

Из Канцеларије су подсјетили да је ово 13. напад на објекте Српске православне цркве од почетка године што недвосмислено показује степен вјерске и националне нетолеранције Албанаца према Србима на Косову и Метохији.

Наглашено је да притисци на српски народ и угроженост вјерских објеката расту из дана у дан, а да албански политичари додатно појачавају међуетнички раскол покушајима да оптуже Београд за сву своју неспособност да на простору Косова и Метохије обезбиједе миран суживот за људе свих националности.

Коментари 0
Повезане вијести
Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу Провала у још једну српску кућу у Косову Пољу
Опљачкана кућа српских пензионера у Косову Пољу Опљачкана кућа српских пензионера у Косову Пољу
Српске светиње - оазе наде (ФОТО) Српске светиње - оазе наде (ФОТО)
Најчитаније
  • Душанов законик данас пуни 677 година
    20h 5m
    6
  • Спасовданска литија данас у Источном Новом Сарајеву
    18h 57m
    4
  • Саопштење за јавност Управе ЈП „Комунално“ Пале
    17h 49m
    1
  • Служена Света литургија на темељима Саборног храм Христа Спаситеља (ФОТО)
    17h 15m
    0
  • Спасовданска литија у Источном Новом Сарајеву окупила велики број вјерника
    9h 23m
    0