Данас још један покушај формирања нове Владе Црне Горе

14.09.2022. 09:43
0
ИЗВОР: tanjug.rs

У Скупштини Црне Горе данас у подне биће одржан још један састанак лидера странака побједница на августовским изборима 2020, у још једном покушају да се постигне договор о формирању нове владе.

Састанку би данас требало да присуствују лидери странака "старе" већине укључених у договор с циљем ријешавања политичке кризе.

На претходном састанку, четвртом по реду, функционери нису могли да се договоре око будућег мандатара. Демократски фронт (ДФ) предложио је лидера Нове српске демократије (НСД) Андрију Мандића, ГП УРА тренутног премијера Дритана Абазовића, док су се из Демократске Црне Горе одрекли и функције премијера, као и предсједника Скупштине. Међутим, њима није прихватљиво да премијер остане Абазовић, а према њиховим речима, најбоље би било да на челу највишег законодавног дома буде жена.

Неки од предлога су бивша министарка здравља Јелена Боровинић Бојовић и посланица Покрета за промјене (ПЗП) Бранка Бошњак, пише портал подгоричког Дана.

Премијер у техничкој влади Дритан Абазовић јуче је изјавио да би као мандатара волео да види директорку МАНС-а Вању Џаловић Марковић.

Предсједник црне Горе Мило Ђукановић, иначе, има уставни рок да мандатара предложи до 19. септембра.

Коментари 0
Повезане вијести
Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске Пожар у пограничном подручју Црне Горе и Републике Српске
Пронађено беживотно тијело у близини плаже у Чању Пронађено беживотно тијело у близини плаже у Чању
Свештеник Гојко Перовић добио на суду Црну Гору Свештеник Гојко Перовић добио на суду Црну Гору
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    19h 9m
    0
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    16h 37m
    0
  • У понедјељак наставак суђења оптуженом за удес у којем је погинуо новинар Горан Маунага
    22h 20m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    16h 6m
    0
  • Да ли је нови директор кренуо у истинску ревизију или шминкања стања у ИРБ РС?
    21h 48m
    0