Данас облачно са падавинама

20.02.2022. 09:22
0
ИЗВОР: СРНА

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас се очекује хладније вријеме са падавинама које ће престати у другом дијелу дана.

У нижим предјелима ће падати киша, а у вишим и на планинама може провејавати слаб снијег, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Падавине ће послијеподне престати на сјеверу и западу, уз постепено разведравање, а до вечери и на истоку и југу.

Максимална дневна температура ваздуха од три до 10, на југу до 15 степени Целзијуса.

На сјеверу ће дувати умјерен сјеверни вјетар, у скретању на западне и јужне смјерове, а у јужним предјелима углавном јужни.

Према прогнози Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос је претежно облачно вријеме. Киша пада у Крајини, те на сјеверу и сјевероистоку.

Температура ваздуха у 7.00 часова: Бјелашница нула, Мраковица и Хан Пијесак један, Соколац два, Србац, Сребреница и Градачац три, Бањалука, Мркоњић Град и Бихаћ четири, Бијељина, Нови Град, Приједор, Рибник, Рудо и Сански Мост пет, Гацко, Калиновик, Фоча, Бугојно, Сарајево и Зеница шест, Вишеград седам, Ливно осам, Билећа девет, Требиње, Груде и Мостар 11 и Неум 14 степени Целзијуса.

Највише снијега има на Чемерну 25 центиметара, затим на Хан Пијеску 22 и у Калиновик у три центиметра.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра свјежије, уз сунчане периоде Сутра свјежије, уз сунчане периоде
За викенд претежно облачно са повременом кишом За викенд претежно облачно са повременом кишом
Сутра сунчано, на истоку хладније уз умјерену облачност Сутра сунчано, на истоку хладније уз умјерену облачност
Најчитаније
  • Од понедјељка тотална обустава саобраћаја на дионици локалног пута Хреша – Вучија Лука
    18h 7m
    1
  • Кошаркаши Србије стижу у Сарајево
    23h 15m
    2
  • Шеранић: Приоритет набавка мамографа
    23h 33m
    1
  • Шеранић: Подршка унапређењу здравствене заштите на подручју града Источно Сарајево
    19h 43m
    0
  • Одузета два сата вриједна 200.000 КМ
    23h 59m
    0