Данас облачно, топло и вјетровито

23.03.2025. 09:12
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити вјетровито, топло и промјенљиво облачно.

Киша или пљусак са грмљавином од јутарњих часова на југу и западу и шириће се ка осталим предјелима.

У Херцеговини ће киша у наставку дана бити у јачању, док ће у осталим предјелима постепено престајати. Најмање падавина биће на истоку, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Максимална температура ваздуха износиће од 14 степени на југу, до 21 степен Целзијусов на западу и истоку, у вишим предјелима од 10.

Вјетар ће бити умјерен до јак јужних смјерова, на крајњем сјеверу мало слабији. У Крајини и високој Херцеговини очекују се олујни удари југа.

У Републици Српској и ФБиХ јутрос је умјерено до претежно облачно. Понегдје у Херцеговини и сјеверним подручјима пада слаба киша, подаци су федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 7.00 часова: Билећа четири степена, Соколац пет, Нови Град и Зеница девет, Бијељина, Бугојно, Ливно, Сребреница и Требиње 10, Мркоњић Град, Сарајево и Широки Бријег 11, Добој, Градачац, Јајце, Приједор и Тузла 12, Мостар 13, Сански Мост 14, Бањалука 15 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра топло и нестабилно уз кишу, пљускове и грмљавину Сутра топло и нестабилно уз кишу, пљускове и грмљавину
Гужве на граничним прелазима Гужве на граничним прелазима
Данас претежно сунчано и топлије Данас претежно сунчано и топлије
Најчитаније
  • Најављени прекиди електричне енергије
    11h 57m
    0
  • Шеховац: Формирање Војске Републике Српске било пресудно за одбрану српског народа и стварање Српске
    13h 39m
    0
  • У част Срећка Форцана одигран меморијални кошаркашки турнир у Рогатици
    13h 3m
    0
  • Шмит потврдио њемачким дневним новинама да подноси оставку
    3h 31m
    1
  • Сутра историјски час за паљанске основце на "Новом Зејтинлику" на Сокоцу
    9h 21m
    0