У Републици Српској и ФБиХ од сутра ће бити на снази наранџасто упозорење због високих температура ваздуха, које ће се кретати између 33 и 40 степени Целзијусових.
Упозорење се односи на период од суботе до уторка, од 27. до 30. јуна, у термину од 11.00 до 17.00 часова, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.
Према препорукама Свјетске метеоролошке организације, становништво треба да буде спремно на високу температуру ваздуха која може довести до здравствених ризика код угрожених особа – старијим и врло младим, преноси Срна.