У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа није било рођених беба.
Љекарску интервенцију затражило је 12 пацијената.
Град уредно снабдијевен водом.
Електродистрибуција Пале,
Хан Пијесак,
Због радова на ДВ 10 kV Пјеновац и ПО405, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 9.00 до 16.00 часова потрошачима у насељима Невачка, Рубинићи, Капе и Равањско.
Вишеград,
Због радова на 10 kV воду Жупа, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије у периоду од 8.00 до 15.00 часова потрошачима у насељима Поздерчићи и Купусовићи.
У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.
Љекарску интервенцију у болници у Фочи затражило је 25 пацијената.
У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 16 пацијената.
Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су двије интервенције.
Соколац,
Интервенција на гашењу суве траве у насељу Бјелосављевићи у времену од 15.20 до 16.35 часова. Пожар је угашен, а интервенисала су три ватрогасца са једним возилом.
Рогатица,
Једна интервенција на гашењу траве и ниског растиња у селу Загановићи у времену од 17.30 до 19.00 часова. Пожар је угашен, а интервенисала два ватрогасца са једним возилом.
Фреквенција возила јутрос је појачана на путевима у Републици Српској и ФБиХ, посебно у градским центрима, с обзиром на то да је почетак радне седмице, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.
Успорено се вози на путним правцима на којима се изводе радови и гдје је режим вожње регулисан привремено постављеном сигнализацијом.
На снази је потпуна обустава саобраћаја за сва возила преко моста на магистралном путу Добро Поље-Миљевина. Алтернативни правац за возила до три и по је регионални пут Добро Поље-Јажићи-Миљевина.
Усљед оштећења моста на магистралном путу Саставци-Устипрача саобраћај се одвија једном саобраћајном траком. Саобраћај регулише привремено постављена саобраћајна сигнализација, а брзина кретања возила ограничена је на 30 километара на час. На мосту се забрањује саобраћај за возила чија дозвољена маса прелази 30 тона.
Због радова, измјене у саобраћају су на путним правцима Ламовита-Ивањска, Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/, Добро Поље-Миљевина, Србац-Дервента, Ламовита-Ивањска, као и Рача-Бијељина у рејону Балатуна и Трњака, гдје се вози успорено са привременим прекидима у трајању од 10 минута.
Измијењен је режим у одвијању саобраћаја због постављања расвјете у тунелима на магистралном путу Бродар-Вишеград и Међеђа-Бродар.
На магистралном путу Љубогошта-Сумбуловац-Подроманија због минерско-бушачких радова у каменолому "Рогоушић" долазиће до повремене обуставе саобраћаја од 12.00 до 16.00 часова радним данима и суботом.
Једном траком због активираних клизишта вози се и регионалним путем Укрина-Горња Вијака.
Из АМС-а су напоменули да је зимска опрема без обзира на временске услове обавезна до 1. априла.
У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити промјенљиво вријеме уз повремену кишу и пљускове у већини предјела, осим на крајњем сјеверу гдје ће остати углавном суво и најтоплије.
Максимална температура ваздуха од 10 до 17, у вишим предјелима од пет, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Дуваће слаб до умјерен вјетар, током дана повремено појачан, сјевероисточни.
Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос преовладава умјерено до претежно облачно вријеме, а у Херцеговини и на западу локално има и слабих падавина.
Температура ваздуха у 7.00 часова: Соколац минус један, Хан Пијесак и Калиновик нула, Србац, Рудо и Чемерно један, Бијељина, Добој, Дринић и Рудо два, Приједор, Нови Град, Гацко, Фоча, Сребреница, Тузла и Дрвар три, Бањалука, Вишеград, Рибник, Мркоњић Град, Шипово, Сарајево и Зеница четири, Бихаћ пет, Билећа седам, Требиње и Мостар осам степени Целзијусових.