Данас сахрана Недељка Зеленовића

15.03.2022. 08:32
0
ИЗВОР: Катера

Сахрана истакнутог књижевник и публициста из Источног Сарајева Недељка Зеленовића биће одржана данас у 14.00 часова на гробљу "Црквице" у Источној Илиџи.

Подсјећамо, Зеленовић је изненада преминуо јуче у 64. години.

Недељко Зеленовић рођен је 1958. године у Коњицу, а гимназију и Филозофски факултет завршио је у Сарајеву.

Радио је као просвјетни радник, новинар и књижевни критичар. Био је предсједник Сарајевско-романијско-дринске подружнице Удружења књижевника Републике Српске и директор Културног центра Источно Ново Сарајево.

За своје књижевне радове награђиван је у Србији и Републици Српској и заступљен је у многим зборницима и антологијама савремене српске књижевности.

Зеленовић је објавио књиге: "Сецирање душе" /пјесме из 1996. године/, "Свако има неког кога нема" /пјесме из 1998. године/, "Моје срчане мане" /пјесме из 2000. године/, "Очеви посљедњи дани" /приче из 2001. године/, "За кандило никад доста уља" /пјесме, Видовданска награда 2004. године/, "Прво пјевање о љубави" /пјесме из 2005. године/ и "Пјесме за вршњаке" /пјесме за дјецу из 2006. године/.

Посљедња збирка му је објављена 2014. године у издању Матичне библиотеке Источно Сарајево и носи назив "Све да имам одакле ми".

Коментари 0
Повезане вијести
У Кочанима уз сузе, јецаје и молитву сахрањена 31 жртва пожара У Кочанима уз сузе, јецаје и молитву сахрањена 31 жртва пожара
Данас сахрана 59 жртава пожара Данас сахрана 59 жртава пожара
Сахрана 59 страдалих у пожару у Кочанима у четвртак Сахрана 59 страдалих у пожару у Кочанима у четвртак
Најчитаније
  • Рагиб Халиловић – Херој са Грбавице
    20h 18m
    11
  • Опасна игра дјеце у Источном Сарајеву
    9h 4m
    5
  • Како је страдао митрополит Петар Зимоњић
    19h 25m
    10
  • Паљанка Маја Фуртула за четири године школовања није имала ниједан изостанак са наставе
    21h 6m
    2
  • Сокочанин ухапшен због пријетњи и наношења тјелесних повреда
    17h 48m
    3